لوگو تعمیرگاه خودرو سورنا

از صافکاری خودرو با آب جوش چه می­دانید؟

واکس موم یا موم نخل استفاده نمایید
از صافکاری خودرو با آب جوش چه می­دانید؟
آنچه در این مقاله می‌خوانید

صافکاری خودرو با آب جوش (Car smoothing with boiling water)  چگونه است و چه زمانی به کار ما می آید؟ اگر زمان زیادی از روز خود را داخل خودروی شخصی خود می ­گذرانید احتمالاً می‌دانید که ایجاد فرورفتگی روی بدنه خودرو اتقاق ناراحت کننده ای است که معمولاً برای هر راننده‌ای اتفاق می افتد و احتمالاً رفاقتی هم با صافکار محله خودتان به خاطر رفت‌وآمد زیاد به تعمیرگاه ایجاد کرده ­اید. از طرف دیگر همه افرادی که درگیر تصادف با اتومبیل هستند، ترس زیادی از موضوع صافکاری دارند. حتی یک برخورد ناچیز با هر چیزی ممکن است وحشتناک بوده و آسیبی جدی به بدنه خودرو وارد کند.

با توجه به بالا بودن هزینه صافکاری راه‌های جایگزینی وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند تا بدنه خودرو خود را بدون هیچ هزینه‌ای صاف کرده و مانند روز اول کنید. فراموش نکنید این در شرایطی است که آسیب بدنه خیلی زیاد نبوده و بتوان برای آن کاری کرد. بسیاری نمی دانند اما در این روش، یعنی صافکاری ماشین با آب جوش می‌توانید بدنه خودرو را مانند روز اول کنید به صورتی که آثار برخورد روی آن مشخص نباشد. این مقاله از تعمیرگاه خودرو­های لوکس در مورد صافکاری خودرو با آب جوش به دردتان خواهد خورد.

انواع روش­های صافکاری با آب جوش

انواع روش­های صافکاری با آب جوش

راهکارهای بسیار زیادی برای صافکاری خودرو با آب جوش در منزل وجود دارد که بسته به جنس بدنه ماشین و یا قسمتی از خودرو که دچار فرورفتگی شده­است، لازم است به شیوه­های مختلفی عمل کنید.

برای آن که محل فرورفتگی خودروی خود را با آب جوش صافکاری کنید، به جز آب جوش، احتیاج به آب سرد و تلمبه لوله‌بازکن نیز دارید. همچنین به یک ظرف پر از آب یخ و نیز دستکش­هایی برای محافظت از خود نیاز دارید که مانع از سوختن دست­های شما در صورت تماس با آب جوش شوند.

درصورتی که فرورفتگی خودروی شما سطحی بود، می‌توانید مقدار کمی از آب را روی قسمت فرورفته خودرو بریزید و سپس با تلمبه آن قسمت را بیرون بکشید. در صورتی که جنس قسمتی از خودروی شما که دچار فرورفتگی شده از آلومینیوم باشد، هنگام استفاده از آب جوش باید دقت عمل بیشتری به خرج دهید زیرا به علت مقاومت کم­تر این متریال، احتمال اینکه به رنگ بدنه خودرو آسیب بزنید بالا است.

با این حال، گاهی تنها راه صافکاری خودرو در منزل استفاده کردن از آب جوش به صورت مستقیم روی بدنه خودرو است. در مواردی که فرورفتگی عمیق­تر باشد یا نیاز به ایجاد انعطاف بیشتری در بدنه داریم بهتر است از این روش استفاده کنیم که معمولاً برای از بین بردن فرورفتگی در قسمت سپر خودرو استفاده می‌گردد.

صافکاری سپر با آب جوش

در مورد صافکاری خودرو با آب جوش برای سپر، با ریختن آب جوش روی قسمت فرورفته می‌توانید بدون تلمبه و تنها با ضربه زدن به پشت قسمتی که فرورفته­است، آن را به شکل عادی بر­گردانید. البته، تأثیر گرما برای مدت کمی روی قسمت فرورفته خواهد ماند و بهتر است این کار را با سرعت هر چه بیشتر انجام دهید و سپس، برای تسریع سفت شدن پلاستیک سپر از آب سرد استفاده کنید.

روش­های متنوعی برای از بین بردن فرورفتگی بدنه خودرو یا صافکاری خودرو در منزل وجود دارد که استفاده کردن از آب جوش یکی از آن‌ها بود.

وسایل لازم برای صافکاری با آب جوش

وسایل لازم برای صافکاری با آب جوش
وسایل لازم برای صافکاری خودرو با آب جوش
  • یک کتری آب جوش
  • دستکش­های لاستیکی
  • یک ظرف آب سرد
  • تلمبه پلاستیکی لوله‌بازکن

روش اول: از تلمبه پلاستیکی لوله‌بازکن استفاده نمایید

برای صافمکاری خودرو با این روش، با کمک تلمبه پلاستیکی لوله بازکن نه تنها می‌توانید لوله‌های گرفته آب را باز کنید، بلکه می‌توانید برخی از فرورفتگی‌های روی بدنه اتومبیل را نیز به راحتی درست کنید. کافی است مقداری آب روی تلمبه پلاستیکی و یا قسمت فرورفته اتومبیل ریخته و سپس تلمبه را روی آن ناحیه قرار داده و بیرون بکشید. حتماً توجه داشته باشید که تلمبه شما پلاستیکی باشد تا به بدنه اتومبیل آسیب وارد نکنید.

روش دوم: صافکاری با آب جوش به طور مستقیم

برای صافکاری خودرو با آب جوش ، باید از آب جوش به طور مستقیم روی سطح بدنه خودرو استفاده نمایید تا بدنه انعطاف بیشتری جهت بیرون کشیدن فرورفتگی داشته باشد. به محض آنکه آب جوش را روی منطقه فرورفته ریختید، به قسمت پشت سپر نفوذ کرده و با ضربه‌ای، قسمت فرورفته را به حالت اولیه برگردانید.

سخن پایانی

در این مطلب نحوه صافکاری خودرو با آب جوش را خواندید که می‌توانید از آن برای اصلاح برخی از فرورفتگی‌های اتومبیل خود استفاده نمایید. حتماً حین انجام کار دستکش به دست کنید تا از سوزاندن پوست خود جلوگیری نمایید. اگر رنگ اتومبیل شما حساس است، بهتر است به جای استفاده از روش‌های خانگی، هزینه‌های تعمیرات را به جان خریده تا آسیب‌های بیشتری به اتومبیل خود وارد نکنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت تعمیرات خودرو مراجعه کنید تا تمام جزییا در رابطه با تعمیر انواع خودرو را یاد بگیرید. اگر به ظاهر و زیبایی ماشین خود اهمیت می‌دهید پیشنهاد می‌کنیم درباره نحوه پاک کردن لکه از روی رنگ بدنه خودرو نیز بخوانید!

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مقاله می‌خوانید
مقالات مشابه