لوگو تعمیرگاه خودرو سورنا

زیاد استارت خوردن خودرو و روشن نشدن آن چه دلیلی دارد؟

زیاد استارت خوردن خودرو
زیاد استارت خوردن خودرو و روشن نشدن آن چه دلیلی دارد؟
آنچه در این مقاله می‌خوانید

اگر برای شما هم سؤال پیش آمده است که زیاد استارت خوردن خودرو (Car Won’t Start) و روشن نشدن آن چه دلیلی دارد لازم است بدانید دلایل مختلفی وجود دارد که موجب روشن نشدن ماشین در شرایط مختلف می‌شود. این مشکل ممکن است برای رانندگان زیادی تاکنون رخ داده باشد که طبیعتاً به دلیل شرایط مختلف ممکن است رانندگان نتوانند به حل این مشکل بپردازند. اما ما سعی کرده‌ایم دلایل زیاد استارت خوردن خودرو را به طور کامل شرح دهیم تا شما هم بیشتر با آن آشنا شوید.

دلایل زیاد استارت خوردن خودرو

عدم سوخت رسانی خودرو

مشکل زیاد استارت خوردن خودرو و روشن نشدن آن ممکن است تاکنون برای شما هم رخ داده باشد اما از آنجایی که خودروها قطعات مختلفی دارند، معیوب بودن هر کدام از این قطعات ممکن است منجر به بروز این مشکل شود و تشخیص آن کمی سخت است. حال به طور کلی باید بدانید یکی از این دلایل نقض در سیستم سوخت رسانی است و چنانچه سوخت و هوای کافی به سیلندر نرسد؛ احتراق به خوبی انجام نمی‌شود پس مشکل روشن نشدن رخ خواهد داد.

عدم سوخت رسانی مناسب ممکن است به دلیل خرابی انژکتورها، خرابی پمپ بنزین یا گرفتگی فیلتر بنزین باشد. علاوه بر این باید دقت کنید که یکی از مهم‌ترین مواردی که موجب استارت خوردن و روشن نشدن خودرو می‌شود خالی بودن باک بنزین است. پس همیشه باید به ذخیره بنزین خودرو دقت کنید.

معیوب بودن سیستم برق خودرو

پس از اینکه از پر بودن باک بنزین مطمئن شدید و سیستم سوخت رسانی را نیز بررسی کردید باید سیستم برقی خودرو را مورد بررسی قرار دهید. سیستم برقی خودرو شامل بخش‌های مختلفی می‌شود که هر‌ کدام از این قسمت‌ها دچار مشکل شود منجر به زیاد استارت خوردن خودرو و روشن نشدن آن می‌شود. مثلاً چنانچه برق به خوبی به شمع‌ها نرسد موجب استارت خوردن خودرو و روشن نشدن آن می‌شود. همچنین مشکل در سیستم احتراق که شامل شمع، وایر و کوئل می‌شود موجب این مشکل خواهد شد.

دلایل زیاد استارت خوردن خودرو

خراب بودن سنسور ها و روشن نشدن خودرو

علاوه بر آنچه گفته شد یکی دیگر از دلایلی که موجب زیاد استارت خوردن خودرو (Car Won’t Start) و روشن نشدن آن می‌شود، مشکل در سنسورها است‌. مثلاً خرابی سنسور دمای آب موجب می‌شود که اطلاعات نادرست به کامپیوتر خودرو فرستاده شود. سنسور ضربه نیز در خودروها به صورتی طراحی شده که در زمان تصادف‌های شدید موجب خاموش شدن خودکار خودرو می‌شود حال چنانچه این سنسور خراب باشد منجر به استارت خوردن خودرو و روشن نشدن آن می‌شود. معیوب بودن سنسور فشار هوا، سنسور دور موتور و سنسور موقعیت میل لنگ نیز باعث بروز این مشکل می‌شود.

خراب بودن یاتاقان و روشن نشدن خودرو

از دیگر دلایلی که موجب زیاد استارت خوردن خودرو و روشن نشدن آن می‌شود می‌توان به خرابی یاتاقان و قطعات متحرک اشاره کرد. وجود مشکل در هر کدام از این قطعات موجب می‌شود خودرو استارت بخورد ولی روشن نشود.

بررسی کامل اتصالات فیزیکی

در زمان روشن نشدن خودرو چنانچه تمامی موارد بالا را بررسی کردید اما مشکل حل نشد بهتر است به بررسی کامل اتصالات فیزیکی بپردازید. چنانچه موارد بالا مشکلی نداشته باشد ممکن است معیوب بودن سوپاپ‌ها یا عدم تنظیم موتور موجب زیاد استارت خوردن خودرو و روشن نشدن آن شود. وجود نقص و مشکل در سیستم روغن کاری موتور نیز موجب این مشکل می‌شود.

چنانچه در فصول سرد سال با مشکل روشن نشدن خودرو مواجه شدید ممکن است به دلیل پایین بودن کیفیت روغن موتور خودرو باشد. به طوری که این روغن‌ها روان‌سازی‌های لازم را جهت حرکت قطعات متحرک داخل خودرو به درستی انجام نمی‌دهند و از این رو مشکلات زیادی برای خودرو به وجود می‌آید.

دلایل زیاد استارت خوردن خودرو

ترکیب نامناسب هوا و سوخت

و اما آخرین دلیلی که ممکن است موجب زیاد استارت خوردن خودرو و روشن نشدن آن شود، نرسیدن هوا و عدم ترکیب درست هوا و بنزین در موتور است. باز و بسته شدن بی‌موقع سوپاپ‌ها، نشت بنزین از انژکتور، گرفتگی لوله ورودی هوا و… موجب ترکیب نامناسب هوا و سوخت شده که در نهایت مشکل استارت خوردن و روشن نشدن خودرو رخ می‌دهد.

سخن پایانی درباره زیاد استارت خوردن خودرو

مشکل زیاد استارت خوردن خودرو و روشن نشدن آن ممکن است به دلایل مختلف روی دهد. بررسی عواملی که گفته شد به رانندگان کمک می‌کند تا در صورت مواجه با این مشکل بتوانند به رفع آن به پردازند. البته به طور کلی باید بدانید هر گونه خرابی در خودروها مثل تعمیر موتور خودرو به خصوص در خودروهای وارداتی نیازمند بررسی کامل مشکل دارد و این امر باید توسط افراد باتجربه و متخصص انجام شود. حال در این خصوص باید بدانید ارائه دهنده بهترین و باکیفیت ترین خدمات در زمینه تعمیر انواع خودروهای بی ‌ام‌ و، پورشه، مرسدس بنز، ائودی، مازراتی و ولو می‌باشد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مقاله می‌خوانید
مقالات مشابه