لوگو تعمیرگاه خودرو سورنا

جلوگیری از آسیب به رنگ خودرو با ۵ ترفند طلایی!

ترفندهای جلوگیری از آسیب به رنگ خودرو
جلوگیری از آسیب به رنگ خودرو با ۵ ترفند طلایی!
آنچه در این مقاله می‌خوانید

اگر شما هم به دنبال بهترین راهکارها برای جلوگیری از آسیب رساندن به رنگ خودروی خود هستید به طور حتم می‌دانید که بررسی عوامل تأثیرگذار آسیب به رنگ خودرو (Damage to the car’s paint) قاعدتاً دغدغه افراد بسیاری است. زیرا موارد مختلفی وجود دارد که می‌تواند موجب آسیب به رنگ خودرو شود پس چنانچه خودرو خود را از این عوامل دور نگه دارید می‌توانید به افزایش ارزش مادی خودرو و همچنین افزایش زیبایی ظاهری خودرو کمک کنید. از این رو ما سعی کرده‌ایم در ادامه مهمترین این موارد را مورد بررسی قرار دهیم.

ترفندهای جلوگیری از آسیب به رنگ خودرو

تأثیر عوامل شیمیایی بر رنگ خودرو

با نگهداری درست خودرو علاوه بر اینکه می‌توان در تثبیت کیفیت رنگ آن دخیل بود، ارزش فروش مجدد خودرو نیز افزایش پیدا خواهد کرد. در این بین عوامل زیادی وجود دارد که موجب آسیب به رنگ خودرو می‌شود؛ از جمله این عوامل می‌توان به مواد شیمیایی و انواع آلودگی‌ها اشاره کرد.

این ذرات چنانچه بر روی سطح خودرو باقی بمانند حتی ممکن است موجب به وجود آمدن خش بر روی بدنه خودرو شوند. برای جلوگیری از آسیب به رنگ خودرو توسط عوامل شیمیایی، نیاز به نگهداری خودرو در شرایط محیطی مناسب است. همچنین بهتر است بدنه خودرو را با استفاده از چادر مناسب بپوشانید و به صورت ماهانه اقدام به شست و شوی خودرو کنید تا اثر مواد شیمیایی از بین برود.

ترفندهای جلوگیری از آسیب به رنگ خودرو

فضولات پرندگان و تخریب رنگ خودرو

از دیگر عوامل آسیب به رنگ خودرو، اثر فضولات پرندگان است زیرا فضله پرندگان دارای خاصیت اسیدی است که باعث تخریب و از بین رفتن رنگ خودرو می‌شود. از آنجایی که باقیماندن فضولات پرندگان بر روی بدنه خودرو آسیب جدی به رنگ خودرو وارد می‌کند چنانچه فضولات را روی سطح خودرو مشاهده کردید هرچه زودتر باید با استفاده از شوینده مناسب آن را پاک کنید. بهترین راه حل برای پیشگیری از آسیب به رنگ خودرو بر اثر فضولات پرندگان، شست و شو خودرو پس از مشاهده این فضولات است. همچنین بهتر است تا حد امکان خودرو را در فضای سرپوشیده پارک کنید.

آسیب به رنگ خودرو بر اثر تماس حشرات

شاید شما هم در زمان رانندگی در جاده‌های خارج از شهر به خصوص در فصول گرم سال با برخورد حشرات بر روی بدنه خودرو مواجه شده باشید از آنجایی که این حشرات در بدن خود مواد اسیدی دارند اگر با خودرو برخورد کنند و به موقع تمیز نشوند موجب آسیب به رنگ خودرو می‌شوند. با توجه به این امر بهترین روش برای جلوگیری از آسیب به رنگ خودرو، شستشوی سریع بدنه خودرو است.

اثر لکه بنزین در آسیب به رنگ خودرو

علاوه بر آنچه بیان شد یکی دیگر از عواملی که می‌تواند در تخریب رنگ خودرو تأثیرگذار باشد، اثر لکه بنزین خارج شده از باک است. مواد نفتی موجود در بنزین به راحتی موجب تخریب رنگ خودرو می‌شود. راه حل مناسب در اینجا عدم پر کردن باک خودرو است تا از نشت بنزین جلوگیری شود. در صورتی که بنزین بر روی بدنه خودرو بریزد می‌توانید بدنه خودرو را با پارچه نرم تمیز کنید و با آب کافی بشورید.

ترفندهای جلوگیری از آسیب به رنگ خودرو

استفاده از دستمال کثیف و آسیب به رنگ خودرو

استفاده از دستمال و حوله کثیف برای پاک کردن بدنه خودرو ممکن است چندان مورد اهمیت قرار نگیرد اما جالب است بدانید یکی از عواملی که می‌تواند موجب آسیب به رنگ خودرو (Damage to the car’s paint) شود استفاده از دستمال‌های کثیف است زیرا آلودگی‌هایی که بر روی دستمال قرار دارد ‌تواند موجب تخریب رنگ خودرو شود. همچنین نوع دستمال استفاده شده بسیار مؤثر است که بهترین گزینه حوله نرم یا دستمال مخصوص است.

عیب یابی کامل خودرو در تعمیرگاه سورنا

علاوه بر آنچه در خصوص عوامل متعدد در مراقبت از رنگ خودرو گفته شد طبیعتاً توجه به عیب ‌یابی کامل خودرو نیز اهمیت زیادی دارد. برای این امر باید به تعمیرگاه‌های متخصص مانند تعمیرگاه سورنا مراجعه کنید. در واقع عیب یابی کامل خودرو جزو روش‌هایی است که طبق آن می‌توان وضعیت خودرو را به طور کامل بررسی کرد و با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته و نرم ‌افزارهای مناسب تنظیمات لازم را انجام داد تا علت اصلی خرابی خودرو بهتر تشخیص داده شود.

سخن پایانی

از جمله نکات مهم در نگهداری خودروهای لوکس توجه به عوامل تأثیرگذار در تخریب رنگ خودرو است. با توجه به آنچه بیان شد شنا می‌توانید به جلوگیری از آسیب به رنگ خودرو کمک کنید. همچنین جهت عیب یابی خودرو در زمینه‌های مختلف می‌توانید به تعمیرگاه تخصصی سورنا مراجعه کنید. لازم است بدانید تعمیرگاه تخصصی سورنا ارائه دهنده بهترین و باکیفیت‌ ترین خدمات در زمینه تعمیر انواع خودروهای بی ‌ام‌ و، پورشه، مرسدس بنز، ائودی، مازراتی و ولوو می‌باشد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مقاله می‌خوانید
مقالات مشابه