لوگو تعمیرگاه خودرو سورنا

هنگام رانندگی در برف و باران این نکات را حتما رعایت کنید!

رانندگی در برف و باران
هنگام رانندگی در برف و باران این نکات را حتما رعایت کنید!
آنچه در این مقاله می‌خوانید

رانندگی در برف و باران (Driving in snow and rain) می‌تواند خطراتی را به همراه داشته باشد که باید این چالش‌ها را در نظر داشته باشید. برای مقابله با این خطرات، مهم است که در رانندگی در برف و باران، احتیاط و دقت لازم را به خرج دهید. همچنین، توصیه می‌شود خودروی خود را قبل از فصل زمستان بررسی کرده و برای تغییرات آب‌وهوایی آماده باشید!

در این مطلب ضمن بررسی چالش‌های رانندگی در برف و باران ، چک لیست نکاتی که باید رعایت کنید را ذکر کرده‌ایم. تا پایان همراه ما باشید.

خطرات رانندگی در برف و باران

 • لغزش خودرو

برف و باران می‌توانند باعث لغزش خودرو شوند، به خصوص اگر رانندگی در لایه‌های برف تراکم شده یا روی سطحی پوشیده از آب باشد. لغزش خودرو می‌تواند باعث از دست دادن کنترل بر روی خودرو و به تصادفت منجر شود.

 • تردد در جاده‌های لغزنده

در صورتی که جاده‌ها لغزنده باشند، رانندگی در برف و باران ممکن است سخت و خطرناک باشد. در این صورت خطر از دست رفتن کنترل بر روی خودرو وجود دارد.

 • پدیده آبگرفتگی

باران شدید می‌تواند باعث آبگرفتگی جاده‌ها شود. در صورت برخورد با آبگرفتگی‌های ناگهانی در مسیرها، خودرو ممکن است کنترل خود را از دست داده و لغزش کند.

 • دید کم

برف و باران می‌توانند دید را کاهش دهند، به خصوص در صورتی که باران شدید باشد یا برف تازه‌ باریده باشد. این مسئله می‌تواند باعث کاهش قدرت تشخیص موانع و خودروهای دیگر شود.

دید کم

 • توقف ناگهانی خودروهای جلویی

در شرایط برف و باران، رانندگان ممکن است به طور ناگهانی توقف کنند. این موضوع می‌تواند باعث وقوع تصادفات زنجیره‌ای شود.

 • آسیب به لاستیک‌ ها

برف و باران می‌توانند باعث آسیب به لاستیک‌ها شوند. لاستیک‌های سالم و مناسب بسیار مهم هستند تا در شرایط بد آب و هوا بتوانید کنترل خوبی روی خودرو داشته باشید.

در ادامه نکاتی را که هر راننده خودرو هنگام رانندگی در برف و باران باید بداند و به آنها عمل کند را برای شما آورده‌ایم. تیم تعمیرگاه سورنا امیدوار است زمستانی همراه با سلامتی و رانندگی ایمن را تجربه کنید. برای این منظور توصیه می‌کنیم حتما در فصل سرما خودرو خود را نزد تعمیرگاهی مطمئن عیب یابی کنید و تعمیرات خودرو قبل از تغییرات آب و هوایی را در نظر داشته باشید.

۹ نکته درباره رانندگی در برف و باران

 1. کاهش سرعت

  در شرایط برف و باران، سرعت را کاهش دهید. این کار به شما زمان بیشتری برای واکنش به شرایط جاده و توقف بهینه را می‌دهد.

 2. جلوگیری از ترمز‌های ناگهانی

  ترمز‌های ناگهانی می‌توانند باعث لغزش خودرو شوند. از ترمز‌ها به‌طور مداوم و با استفاده از نیروی ملایم استفاده کنید.

 3. استفاده از چراغ‌های روشن

  در شرایط دید کم، چراغ‌های روشن، خودرو شما را مشخص‌تر می‌کنند و به رانندگان دیگر کمک می‌کنند تا شما را بهتر ببینند.

 4. اجتناب از تغییر خط بی‌دلیل

  در صورت امکان، تغییر خط بدون دلیل را به تعویق بیندازید. این کار باعث کاهش خطر برخورد و لغزش می‌شود.

 5. فاصله ایمن

  میزان فاصله بین شما و خودروهای جلویی را افزایش دهید. این کار به شما فرصت بیشتری برای توقف در صورت لزوم را می‌دهد.

 6. آماده‌باش برای لغزش

  در صورت لغزش خودرو، آماده‌باشید و کنترل خودرو را با استفاده از فرمان و ترمز‌ها به دست بگیرید.

 7. استفاده از زنجیر چرخ در زمان برف

  زنجیر چرخ به شما کمک می‌کند تا در شرایط برفی لغزش کمتری داشته باشید و کنترل بر خودرو را به‌دست بگیرید. با نصب زنجیر چرخ، صفحه‌های آن در تماس با سطح جاده قرار می‌گیرند و اصطکاک بیشتری را ایجاد می‌کنند.

 8. استفاده از ضدیخ مناسب

  مایع ضدیخ در رادیاتور علاوه بر جلوگیری از یخ زدگی آب در سرما، نقش حائز اهمیتی در حفظ دمای مناسب موتور خودروتان دارد. این مایع در واقع مانع از یخ زدگی و انجماد آب در سیستم سرمایشی شما می‌شود و ضد یخ ماشین باعث جلوگیری از خرابی و آسیب به موتور خواهد شد.

 9. حفظ آرامش

  مهمترین نکته، حفظ آرامش در شرایط دشوار است. آرامش به شما کمک می‌کند تا بهتر واکنش دهید و کنترل بیشتری بر روی خودرو داشته باشید.

فاصله ایمن

سخن پایانی

تعمیرگاه سورنا ارائه‌دهنده بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات در زمینه انواع خودروهای آلمانی، ازجمله بی ام و، پورشه، مرسدس بنز، ائودی، مازاراتی و ولو می‌باشد. برای دریافت خدمات تعمیرات خودرو زیر نظر متخصصان و مهندسان برتر در زمینه خودرو، با تیم سورنا در ارتباط باشید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مقاله می‌خوانید
مقالات مشابه