لوگو تعمیرگاه خودرو سورنا

تعویض و تعمیر چراغ بنز در بهترین تعمیرگاه تهران

تعمیر چراغ بنز
تعویض و تعمیر چراغ بنز در بهترین تعمیرگاه تهران
آنچه در این مقاله می‌خوانید

تعمیر چراغ بنز (Mercedes-Benz Light repair) به چند روش انجام می‌شود؛ چون چراغ‌های بنز ۲ نوع هستند یکی چراغ‌های فرودگاهی که مربوط به بنزهای قدیمی است و دیگری چراغ‌های LED که مربوط به بنزهای نسل جدید هستند‌.

ولی به هر حال برای هشدار ترافیکی، راهنمای انتخاب مسیر و رانندگی آسوده و ایمن در شب باید چراغ‌های بنز چه نسل قدیمی چه نسل جدید به عنوان یکی از اصلی ترین قطعات خودرو نور خیلی قوی و روشنی داشته باشند‌. اما برای تعمیر چراغ بنز و حفظ عملکردهای به کار رفته در چراغ‌ها باید این کار توسط تعمیرگاه های تخصصی با تجهیزات فنی بالا انجام شود.

تعمیر چراغ بنز (فرودگاهی)

چراغ‌های فرودگاهی ماشین بنز شامل تعدادی چراغ‌های عمومی و همچنین چراغ‌های جلو و شور یا همان چراغ‌های راهنمایی هستند. پس چنانچه هر گونه ترک خوردگی، کدر شدن طلق ها، شکستگی چراغ‌ها و… در این قطعات ایجاد شود می‌تواند رانندگی شما را در شب دچار اختلال کند.

در چنین مواقعی درست است که تعویض چراغ بنز یک کار عاقلانه است ولی به دلیل گران بودن نرخ ارز و بالا بودن قیمت چراغ‌های اورجینال بنز بهتر است برای صرفه اقتصادی اول از همه چراغ بنز را تعمیر کنید، سپس در صورت عدم رفع آسیب دیدگی قطعه‌ خودرو تعویض چراغ بنز را انجام دهید. اصولاً تعمیر چراغ‌های قدیمی بنز به صورت تعمیر کلی چراغ، تعمیر طلق چراغ، شفاف سازی طلق چراغ و… انجام می‌شود.

تعمیر چراغ بنز (نسل جدید)

چراغ‌هایی که در نسل جدید خودروهای بنز تولید شده‌اند جزو چراغ‌های هوشمند با سیستم LED هستند. بنابراین نور خیلی باکیفیتی دارند و مصرف انرژی برق آن‌ها بسیار پایین است. از سال ۲۰۱۴ به بعد این نوع چراغ‌های مرسدس بنز از نوع ال ای دی و چراغ‌های زنون در نظر گرفته شدند.

اما این چراغ‌ها در کلاس‌های S_E_C و CLS قرار دارند پس تنها تعمیرگاه های حرفه ای و تخصصی می‌توانند لامپ های سوخته و یا شکسته مرسدس بنز را تعمیر و یا تعویض کنند. یکی از این تعمیرگاه های معتبر در تهران که تخصص زیادی در تعویض و تعمیر چراغ بنز دارد و از همه مهم‌تر تعمیر برق خودرو را به طور اساسی انجام می‌دهد تعمیرگاه سورنا است‌.

تعمیر چراغ بنز (نسل جدید)

تعمیر تخصصی چراغ بنز

یادتان باشد تعمیر چراغ بنز مانند تعمیر و تعویض چراغ‌های ساده نیست‌. مثلاً چراغ بنز کلاس S از نوع چراغ‌های دیجیتالی است که متن جاده را در هنگام رانندگی نمایش می‌دهد. از طرفی علامت‌های نوشتاری که روی جاده است را به راننده منعکس می‌کند؛ زیرا به ازای هر کدام از چراغ‌های جلوی بنز یک میلیون میکرورفلکتور وجود دارد.

پس تمامی این چراغ‌ها با سایر ماشین‌ها و عابرین پیاده در اطراف بنز ارتباط برقرار می‌کنند و باعث جلب توجه عابرین پیاده می‌شوند. چنانچه صدمه‌ای به چراغ‌های بنز وارد شود یقیناً عملکرد هر کدام از این چراغ‌ها مختل خواهد شد. از این رو در اسرع وقت باید برای جلوگیری از آسیب رسیدن به قطعات دیگر خودرو و سلامت راننده چراغ‌های بنز را تعمیر و تعویض کنید‌.

تعمیر چراغ بنز یا تعویض؟

نکته‌ای که در مورد تعمیر و تعویض چراغ بنز وجود دارد سالم بودن چراغ و شفافیت بالای نور چراغ‌ها است. اگر خرابی چراغ خودروی بنز شما با تعمیرات اساسی جان تازه‌ای گرفت و خروجی خوبی داشت دیگر دلیلی ندارد که چراغ فابریک کارخانه را تعویض کنید.

ولی چنانچه اقدامات تعمیر چراغ خودروی بنز زمان‌بر و هزینه‌بردار است بهتر بوده به طور کلی چراغ بنز را تعویض کنید. البته برای کارایی مطلوب چراغ‌های جدید همراه با تکنولوژی پیشرفته‌ای که کمپانی بنز برای چراغ‌های تولیدی خود در نظر گرفته است باید سعی کنید توسط تعمیرگاه های باسابقه و حرفه ای چراغ بنز اورجینال را با مناسب ترین قیمت به دست آورید.

تعمیر چراغ بنز یا تعویض؟

سخن پایانی

دقت کنید در فناوری جدید چراغ‌های بنز ۲۴ LED وجود دارد که حداقل ۴۸۵ متر از مسیر جاده را برایتان روشن می‌کند. پس برای اینکه رانندگانی که از روبه رو به شما نزدیک می‌شوند از نور این چراغ‌ها اذیت نشوند باید چراغ‌های بنز به خوبی قابلیت گردان داشته باشند‌.

اما چون بیشتر چراغ‌های بنز دیجیتالی هستند پس هیچ نیازی به قطعات مکانیکی متحرک ندارند. از این رو برای تعمیر و تعویض سنسورهای بکار رفته در چراغ‌های بنز با کیفیت عالی باید به سراغ افراد حرفه ای با دانش علمی بالایی بروید.

یکی از این تعمیرگاه های تخصصی که مهارت زیادی در تعمیر چراغ بنز و سایر قطعات خودرو بنز را دارد تعمیرگاه سورنا است‌. ما در این مجموعه خدماتی نیز تعمیرات تخصصی چراغ‌های بنز و اصلاح تمامی اختلالات چراغ بنز را با ضمانت انجام می‌دهیم.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مقاله می‌خوانید
مقالات مشابه