لوگو تعمیرگاه خودرو سورنا

تعمیر ضبط پورشه و رفع تمامی مشکلات آن

تعمیر ضبط پورشه
تعمیر ضبط پورشه و رفع تمامی مشکلات آن
آنچه در این مقاله می‌خوانید

تعمیر ضبط پورشه (Porsche Car Audio Repair)، بلندگو پورشه، مانیتور پورشه، آمپلی فایر پورشه و باند پورشه یکی از مهم‌ترین اجزای اتومبیل‌های پورشه است.‌ شاید از نظر خیلی افراد تعمیر ضبط خودرو از جمله خودروهای لوکس مثل تعمیر ضبط پورشه کار چندان ضروری نباشد.

ولی در حقیقت گوش دادن به موسیقی و حس خوبی که در داخل اتومبیل ایجاد می‌شود برای آرامش رانندگی هر فردی بسیار اهمیت دارد. به همین دلیل اگر ضبط پورشه شما خراب شده است و مشکلاتی در آن به وجود آمده است حتماً برای تعمیر سیستم صوتی خودرو به خصوص تعمیر برق پورشه به سراغ یک مرکز تخصصی خودروهای آلمانی در کشور بروید.

تعمیر ضبط پورشه چگونه انجام می‌شود؟

تعمیر سیستم صوتی پورشه نسبت به تعمیر سیستم های صوتی خودروهای ایرانی نسبتاً کار دشواری است؛ چون ضبط های پورشه کاملاً اختصاصی برای اتومبیل‌های آلمانی طراحی شده‌اند. بنابراین تعمیرات ضبط پورشه باید با دانش کافی و برخی ابزارهای پیشرفته انجام شود.

رفع ایرادات ضبط پورشه

برای تعمیر ضبط پورشه اولین کار عیب یابی سیستم صوتی است. برای این کار باید به طور کلی ضبط را از بدنه خودرو جدا کنید. سپس تمامی مشکلات ضبط را به دقت مورد بررسی قرار دهید. در ادامه رفع برخی مشکلات و تعمیرات سیستم صوتی پورشه را با یکدیگر بررسی می‌کنیم.‌

تعمیر مانیتور پورشه

روشن نشدن مانیتور پورشه شاید به علت خرابی فیوز و یا خرابی سوکت سیستم صوتی خودرو باشد. برای رفع این مشکل باید فیوز قدیمی را با یک فیوز جدید تعویض کنید؛ اما اگر خرابی مانیتور پورشه به علت خرابی برد مدار است باید برای تعمیر ضبط پورشه برد مدار یا همان نمایشگر را تعویض کنید.

به هر حال اگر مانیتور روشن نشد، تصویر نداشت و یا صدایی از مانیتور بیرون نیامد باید قطعه معیوب را تعمیر یا تعویض کنید. البته گاهی اوقات خرابی مانیتور پورشه به دلیل عدم پشتیبانی از فرمت، خرابی دستگاه CD/DVD و یا مشکل پخش MP3 یا مشکلات نرم افزاری است. پس باید برای تعمیر ضبط پورشه حتماً سیستم صوتی را به روزرسانی کنید.

تعمیر مانیتور پورشه

تعمیر آمپلی فایر پورشه

اگر صدای ضبط خودروی شما کم و زیاد می‌شود. همچنین صدای خش‌خش می‌دهد و یا آمپلی فایر بیش از اندازه گرم می‌شود. از طرفی آمپلی فایر به طور خودکار خاموش می‌کند به احتمال زیاد یکی از قطعات آمپلی فایر خراب شده است. در چنین مواقعی برای تعمیر ضبط پورشه باید خرابی برخی قطعات متصل به آمپلی فایر را به دقت بررسی کنید. برخی از این خرابی‌ها عبارت‌اند از:

  • خرابی فیوز
  • خرابی خازن
  • خرابی سوکت
  • خرابی برد مدار
  • خرابی نرم افزار
  • خرابی مدار چاپی
  • خرابی ترانزیستور

تعمیر باند و بلندگوی ضبط پورشه

یکی از مشکلات رایجی که در سیستم صوتی خودروهای خارجی مثل پورشه باکستر، پورشه کایمن، پورشه 911، پورشه پانامرا، پورشه ماکان و پورشه کاین ایجاد می‌شود عدم پخش صدا است. گاهی اوقات قطع بودن سیم‌های اتصالی به ضبط یا خرابی قسمت‌های الکترونیکی باعث این ایراد در ضبط می‌شوند.

تعمیر ضبط پورشه زمانی که باند و بلندگو خراب شده‌اند یک کار پیچیده است. توصیه می‌کنیم تعمیر باند و بلندگوی ضبط پورشه را به متخصصین حاضر در تعمیرگاه تخصصی سورنا واگذار کنید.

بهترین مرکز تعمیر برق خودرو

اگر مشکل ضبط پورشه شما مربوط به سیم کشی سیستم صوتی خودرو است باید برای تعمیر سوکت و تعمیر فیوز خودرو اقدامات لازم را انجام دهید. فراموش‌ نکنید برای تعمیر برق خودرو حتماً در اسرع وقت به سراغ یک تعمیرکار ماهر بروید‌.

از آنجایی که تعمیر ضبط پورشه در مدل‌های متنوع خصوصاً تعمیر سیم کشی ضبط پورشه به دقت کافی و تخصص زیادی نیاز دار‌‌د‌ بنابراین جهت تعمیر این اقلام الکترونیکی و سیستم های صوتی که بخش مهمی از تجهیزات اتومبیل‌های وارداتی هستند باید به مراکز تخصصی تعمیر برق خودرو مراجعه کرد.

تعمیر ضبط پورشه با ابزارهای ساده

تعمیر ضبط پورشه با ابزارهای ساده

اگر قصد دارید برای تعمیرات ضبط پورشه خودتان دست به کار شوید باید اول از همه ابزارهایی مثل پیچ گوشتی، مولتی متر و همچنین سیم چین ساده‌ای را آماده کنید. بعد از آن ضبط خودرو را از سوکت ها جدا کنید و عملکرد سیستم صوتی پورشه را با مولتی متر ارزیابی نمایید.

چنانچه مشکلی در قطعات ضبط به وجود آمده باشد لازم است قطعه معیوب را یا تعمیر و یا تعویض کنید. اگر مطمئن نیستید که چطور ضبط خودروهای خارجی را تعمیر کنید به شما پیشنهاد می‌دهیم تعمیرات ضبط پورشه در مدل‌های متنوع را به مرکز تخصصی سورنا بسپارید.

سخن پایانی

پورشه یکی از لوکس‌ترین و محبوب‌ترین خودروهای خارجی در ایران است. این کمپانی آلمانی برای مدرن کردن محصولات خود بهترین سیستم صوتی را روی خودروهای پورشه نصب کرده است. بنابراین تعمیر ضبط پورشه کار چندان ساده‌ای نیست که هر کسی بتواند از پس آن دربیاید. از این رو به شما توصیه می‌کنیم برای تعمیر تخصصی ضبط خودرو به تعمیرگاه سورنا مراجعه کنید.

چون تعمیرگاه تخصصی سورنا بیش از ۲۰ سال تجربه تخصصی در زمینه خدمات خودروهای بی ام و ، پورشه، مرسدس بنز، ائودی، مازراتی و ولوو فعالیت می‌نماید. این مرکز با بهره‌مندی از مجرب‌ترین و دوره‌دیده‌ترین افراد در زمینه تعمیرات ضبط خودرو مشغول به خدمت‌رسانی به کلیه عزیزان می‌باشد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مقاله می‌خوانید
مقالات مشابه