لوگو تعمیرگاه خودرو سورنا

تعمیر آینه پورشه و سایر بخش های بدنه پورشه

راهنمای تعمیر آینه پورشه
تعمیر آینه پورشه و سایر بخش های بدنه پورشه
آنچه در این مقاله می‌خوانید

آینه پورشه چه ویژگی هایی دارد و هنگام تعمیر آینه پورشه (repairing porsche mirror glass) باید به چه نکاتی توجه  داشته باشیم ؟ همه ما به خوبی داریم که آینه چه تأثیری در کیفیت رانندگی افراد دارد. اگر این قسمت مهم از ماشین با مشکل روبرو شود، دید راننده تا حدود زیادی کاهش پیدا می‌کند و امکان بروز خطرات نیز به تبع آن افزایش می‌یابد. به همین دلیل اگر آینه خودرو شما دچار مشکل شده باشد، باید در اولین فرصت آن را رفع و تعمیر نمایید.

این امر در نگهداری از خودروهای لوکس و گران‌قیمت اهمیت بیشتری پیدا می‌کند زیرا کارکرد صحیح و سلامت ظاهری این خودرو برای صاحبان آن بسیار مهم است. در این مطلب از تعمیرگاه تخصصی سورنا قصد داریم تا شما را با مشکلات به وجود آمده برای آینه پورشه و تعمیر آن آشنا نماییم. این مجموعه تعمیر آینه پورشه را با استفاده از کادری متخصص و قطعات اورجینال انجام می‌دهد.

انواع آینه‌های موجود در خودرو پورشه

تعمیر آینه پورشه

به طور معمول در خودروهای داخلی از سه عدد آینه استفاده می‌شود. آینه وسط که برای پوشش دادن ناحیه پشت خودرو طراحی شده است و آینه‌های جانبی که در دو طرف چپ و راست خودرو قرار گرفته‌اند و وظیفه نمایش دو طرف خودرو به راننده را بر عهده دارند.
اما در خودروی وارداتی و لوکس مانند بنز، بی‌ام‌دبلیو، پورشه آینه‌های متعددی وجود دارد که هر کدام از آن‌ها کارایی مخصوص به خود را دارند. این آینه‌ها عبارت‌اند از:

 • آینه وسط خودرو
 • آینه‌های بغل سمت چپ و سمت راست خودرو
 • آینه مخصوص نقاط کور
 • آینه سنسور دار
 • آینه LED

اگر هریک از آینه‌های فوق در خودرو شما با مشکل روبرو شده‌اند باید آن را به مرکزی تخصصی برده و سریعاً نسبت به تعمیر آن اقدام نمایید. حال سؤال اینجاست که از کجا متوجه شویم که آینه‌ها با مشکل روبرو شده‌اند. در قسمت بعد قصد داریم علائم خرابی آینه خودروی لوکسی مانند پورشه را به شما معرفی کنیم.

خرابی آینه پورشه چه علائمی دارد؟

قبل از تعمیر آینه پورشه باید عیب آن را تشخیص دهید. ممکن است مشکلات به وجود آمده ناشی از خرابی آینه نباشد و فقط تنظیم آن به هم خورده باشد. اگر هر یک از علائم زیر را مشاهده کردید سریعاً به یک مرکز تخصصی تعمیرات خودرو مراجعه نمایید:

 • بروز مشکل در سیستم برق اتومبیل و به تبع آن آینه‌های خودرو
 • وجود ترک در شیشه خودرو پورشه
 • عدم تنظیم خودکار آینه‌ها
 • ایجاد شکستگی در قاب آینه
 • باز و بسته شدن صدادار آینه‌های خودرو

اگر شما هم صاحب یک خودروی لوکس و گران‌قیمت هستید مطمئناً به سلامت و کارکرد صحیح آن اهمیت می‌دهید. از این خودرو وارداتی ارزشمند باید به خوبی مراقبت کرده و در صورت بروز مشکل، سریع آن را رفع نمایید. در ادامه این مطلب از تعمیرگاه تخصصی سورنا می‌خواهیم تا مراحل تعمیر آینه پورشه را به شما معرفی نماییم.

آینه پرشیا را چگونه تعمیر می‌کنند؟

همان‌طور که به آن اشاره کردیم تعمیر آینه پورشه باید در مرکزی تخصصی انجام شود و هر تعمیرکاری از پس آن برنمی‌آید. تکنسین ماهر نه تنها قطعات اصلی و اورجینال برای تعمیرات خودرو شما استفاده می‌کند بلکه مراحل زیر را قدم‌به‌قدم و با دقت فراوان انجام می‌دهد:

 • بررسی تمام آینه‌های خودرو توسط تعمیرکار
 • انتخاب روش مناسب برای رفع عیب آینه‌ها
 • تعمیر آینه‌ها با استفاده از قطعات اورجینال
 • تعویض آن‌ها در صورتی که قطعات به شدت آسیب‌دیده باشند.

هزینه‌های تعمیر آینه پورشه

نمی‌توان قیمت دقیقی برای تعمیر آینه پورشه به شما اعلام کرد اما می‌توان گفت که تعیین این مبلغ به عوامل زیر بستگی دارد:

 • نوع مشکل به وجود آمده در آینه
 • دستمزد تعمیرکار
 • تعمیر یا تعویض آینه تجهیزات و قطعات استفاده شده در هنگام تعمیر آینه
 • تعویض قاب آینه در صورت نیاز

نکات مهم در مورد تعمیر یا تعویض آینه‌ خودرو پورشه

تعمیر آینه پورشه

از آنجایی که مدل‌های مختلفی از آینه خودروهای لوکس در بازار عرضه می‌شود اگر شما هم قصد تعویض و یا تعمیر آینه پورشه را دارید باید در هنگام خرید این محصول به چند نکته مهم توجه کنید. همان‌طور که می‌دانید آینه‌های خودروهای وارداتی بسیار باارزش و قیمتی هستند. این نکات مهم در مورد آینه پورشه به شرح ذیل هستند:

کیفیت

اولین قدم برای خرید آینه مناسب برای خودروهای لوکس و گران‌قیمت توجه به کیفیت قطعات مصرفی است. بسیاری از مراکز تعمیر خودرو از قطعات اصلی یا اورجینال استفاده نمی‌کنند در نتیجه دیگر کیفیت قطعات فابریکی اولیه را در آن‌ها مشاهده نمی‌کنید.

تناسب با مدل خودرو

فریب حرف هر فروشنده‌ای را نخورید با وجود شباهت‌های ظاهری آینه‌های خودروهای لوکس باز هم تفاوت‌های کوچکی با یکدیگر دارند. پس برای تعمیر آینه پورشه باید قطعه اصلی و مناسب با آن را خریداری کنید تا با مشکلات احتمالی روبرو نشوید.

مراجعه به مرکزی تخصصی

همان‌طور که در این مقاله بارها به آن اشاره کردیم تعمیرات خودروهای لوکس را باید فقط در مراکز معتبر و تخصصی این خودروها انجام داد زیرا تعمیر این خودروهای لوکس نیاز به دانش و تخصص بیشتری دارد.

کلام پایانی

در این مطلب شما را با تمام نکات مربوط به آینه‌های پورشه و تعمیر آن‌ها آشنا کردیم. اکنون به خوبی می‌دانید که تعمیرگاهی که این کار را برای شما انجام می‌دهد باید تخصصی باشد و قطعات اصل و اورجینال را برای تعمیر یا تعویض آینه‌ها به کار ببرد. تعمیرگاه تخصصی سورنا تعمیر آینه پورشه را به بهترین شکل ارائه می‌دهد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مقاله می‌خوانید
مقالات مشابه