لوگو تعمیرگاه خودرو سورنا

نحوه اسپرت کردن خودرو

نحوه اسپرت کردن خودرو
نحوه اسپرت کردن خودرو
آنچه در این مقاله می‌خوانید

اسپرت کردن خودرو امروزه میان ماشین بازها و جوانان بسیار رایج شده است. اسپرت کردن خودرو  می تواند به روش های مختلفی انجام شود. برای آن که بتوانید به درستی تشخیص دهید که چگونه امکان اسپرت کردن خودرو وجود دارد، صرفا لازم است تا بدانید که چه بخش هایی از خودرو را می توانید اسپرت کنید و سپس به سراغ مراکزی بروید که این کارها را انجام می دهند. این کار نیاز به مقداری ایده، خلاقیت، سلیقه و آشنایی با سیستم کلی خودرو دارد.

اسپرت کردن خودرو هم می تواند در زیبا سازی ظاهری خودرو شما بسیار موثر باشد و هم می تواند بر روی قدرت و سرعت عمل و همچنین عملکرد خودرو شما تاثیر بگذارد. به طور کلی مراحل اسپرت کردن ماشین به سه دسته اصلی تقسیم می شود: الف. اسپرت کردن فضای داخلی ماشین. ب. اسپرت کردن فضای بیرونی ماشین که از این گزینه بیشتر استفاده می شود. ج. تقویت موتور ماشین و تیونینگ. در مقاله ی پیش رو ما به طور کامل نحوه اسپرت کردن ماشین را برای شما شرح می دهیم پس با مار همراه باشید.

روش های اسپرت کردن خودرو

روش های اسپرت کردن خودرو

روش های مختلفی برای اسپرت کردن خودرو وجود دارد که می توانیم از بین این روش ها به موارد زیر اشاره کنیم. معمولا برای آن که بتوانید یک خودرو را به درستی اسپرت کنید، لازم است تا حتما از محصولات و آپشن های باکیفیتی نیز استفاده نمایید.

لاستیک ها

مهم ترین و اولین بخشی که معمولا در اسپرت کردن خودروها استفاده می شود. لاستیک های استاندارد خودروها معمولا در سایزهای بین 185 هستند. البته این سایز برای خودروهای سدان است و خودروهای شاسی بلند دارای لاستیک های عریض تری می باشند. با این وجود معمولا خودروهای اسپرت از لاستیک های 205 و 215 استفاده می کنند که ظاهر اسپرت تر و ورزشی تری را به ماشین می دهد.

رینگ ها

رینگ ها در کنار لاستیک ها قرار دارند و می توانند تاثیر زیادی در ظاهر ماشین ایفا کنند. معمولا رینگ های مختلفی وجود دارند که می توانند قیمت های متفاوتی نیز داشته باشند. امروزه رینگ های خرچنگی جزو مدل های پرطرفدار به حساب آمده و به همین دلیل نیز اهمیت بسیار زیادی در اسپرت کردن ماشین دارند.

سرامیک و مات کاری خودرو

سرامیک و مات کاری خودرو

برخی از افراد از سرامیک کردن بدنه خودرو و برخی دیگر نیز از مات کردن بدنه خودروها استفاده می کنند. افرادی که از سرامیک کاری استفاده می کنند، ترجیح می دهند بدنه خودروی براق تری داشته باشند و افرادی که از مات کاری استفاده می کنند نیز تمایل دارند تا خودروی مات آن ها بیشتر در مرکز توجه قرار گیرد. هر دو این روش ها جزو روش های اسپرت کردن خودرو هستند و به همین دلیل نیز لازم است تا به درستی مورد استفاده قرار گیرند.

این مورد نوعی نصب آپشن خودرو است. آپشن‎ها به قابلیت‎هایی گفته می‎شود که باعث افزایش زیبایی ظاهری، ایمنی بیشتر و همچنین افزایش امکانات خودرو و در نتیجه تقویت آن می‌شود. در خودروهای مختلف با توجه به نوع آپشن‌های نصب شده بر روی آنها در کارخانه این امکان وجود دارد که آپشن‌های دیگری نیز اضافه شود. از آنجا که سیستم‌های موجود در خودرو با استفاده از تکنولوژی و فناوری‎های پیشرفته و جدید طراحی و ساخته می‎شوند می‎توان از آنها به عنوان یک محافظ قوی در برابر حوادث و تصادفات نام برد.

کمک فنرهای پنوماتیک

کمک فنرهای پنوماتیک که معمولا با نام فنرهای پنوماتیک نیز شناخته می شوند، می توانند یکی دیگر از بخش هایی باشند که برای اسپرت کردن ظاهر خودروها استفاده می گردند. کمک فنرهای پنوماتیک معمولا با خاموش شدن ماشین سطح آن را پایین می آورند و به نوعی می توان گفت که قابلیت تنظیم دارند. این نوع از کمک فنرها قیمت بسیار بالاتری نسبت به کمک فنرهای معمولی دارند و به همین دلیل نیز لازم است تا حتما بودجه لازم برای این کار را در نظر بگیرید.

نصب باله و سپر اسپرت

نصب کردن باله تقریبا منسوخ شده است، اما این کار در دو دهه گذشته رواج زیادی داشت. با این وجود امروزه تعویض سپر عادی ماشین با سپرهای اسپرت یکی از کارهایی است که معمولا افراد زیادی آن را انجام می دهند و به همین دلیل نیز بهتر است سپر مناسبی را انتخاب کرده و سپس آن را تعویض کنید.

جمع بندی

مواردی که در خصوص اسپرت کردن خودرو بیان شد، می تواند به شما نشان دهد که این کار هم بر روی سیستم هندلینگ خودرو و هم بر روی زیبایی ظاهری ماشین تاثیر زیادی دارد. در حقیقت اسپرت کردن خودرو می تواند نوعی نصب آپشن خودرو نیز به حساب بیاید که در این مقاله کوتاه درباره آن صحبت کردیم. تعمیرگاه خودروهای لوکس می تواند وظیفه اسپرت کردن ماشین ها را هرچه بهتر و ساده تر برعهده گرفته و در نهایت نیز می تواند کاری کند که نتیجه نهایی کار دلخواه شما باشد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مقاله می‌خوانید
مقالات مشابه