لوگو تعمیرگاه خودرو سورنا

کارشناسی خودروهای خارجی کاملا تضمینی در تهران

کارشناسی خودروهای خارجی
کارشناسی خودروهای خارجی کاملا تضمینی در تهران
آنچه در این مقاله می‌خوانید

خرید و فروش خودرو های خارجی در برخی مواقع با ایرادات فنی و بدنه همراه می‌شوند. در برخی موارد نیز به دلیل قیمت بالا شاهد عدم وجود قطعات اصل و فابریک بر روی این خودروها هستیم. بنا به چنین دلایلی است کارشناسی خودروهای خارجی (Expert in foreign cars) به یک امر ضروری تبدیل می‌شود.

کارشناسی خودروهای خارجی تنها بخشی از خدمات «تعمیرگاه تخصصی سورنا» است که صرفاً مختص به خودرو های وارداتی ارائه می‌گردد. در ادامه این مطلب کمی دقیق‌تر به اهمیت کارشناسی خودروهای خارجی می‌پردازیم و خدمات قابل ارائه در مرکز سورنا را با هم بررسی می‌کنیم.

کارشناسی خودرو شامل چه مواردی می شود؟

کارشناسی خودروهای خارجی به علت قطعات خاصی که آنها به کار رفته، از ساختار کاملا متفاوتی با خودرو های داخلی برخوردار می‌باشند. برای مثال هر دو خودرو های داخلی و خارجی دارای گیربکس اتومات هستند، اما گیربکس اتومات به کار رفته در مدل های خارجی دارای ساختار کاملا متفاوتی است.

کارشناسان تعمیرگاه تخصصی سورنا از دانش و آگاهی لازم در خصوص آلیاژ بدنه، سیستم تعلیق، ساختار جلوبندی، موتور، گیربکس، اجزای داخلی، سیستم کامپیوتری و… برخوردارند و از همین روی قادر به بررسی تخصصی خودرو های خارجی در موارد زیر می‌باشند:

 • بررسی و به‌روزرسانی سیستم کامپیوتری خودرو
 • بررسی سیستم تعلیق خودرو
 • بررسی سلامت کلی خودرو
 • میزان روغن گیربکس
 • بررسی بدنه‌ی خودرو
 • میزان روغن موتور
 • سرویس گیربکس
 • سرویس موتور

به غیر از موارد بالا بررسی کامل شاسی و اتاق خودرو، جلوبندی، وضعیت فنی، لاستیک، آپشن‌ها و سایر قسمت های خودرو نیز به صورت کامل و حرفه‌ای در « تعمیرگاه سورنا » انجام می‌شود.

کارشناسی خودرو شامل چه مواردی می شود؟

معرفی سرویس کارشناسی خودرو های مدل بالا

در ادامه این مطلب به معرفی کامل سرویس کارشناسی خودروهای خارجی می‌پردازیم و لیست خدمات مربوطه را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

کارشناسی رنگ و بدنه

در فرآیند کارشناسی هر تغییری در ضخامت رنگ و تراکم آن مشخص خواهد شد. در این فرآیند با استفاده از دستگاه های تست رنگ دیجیتال امکان به دست آوردن سوابق صافکاری، نقاشی، رنگ‌بندی و… در قسمت های مختلف (سقف، ستون، صندوق عقب، کاپوت، درب، گلگیر، سپر) خودرو ممکن می‎‌شود. تمام بخش هایی که نام بردیم از اثرگذاری بالایی در قیمت‌گذاری و افت قیمت خودرو برخوردار می‌باشند.

کارشناسی فنی

در فرآیند کارشناسی خودروهای خارجی، بررسی فنی و تخصصی خودرو با استفاده از دستگاه دیاگ صورت می‌گیرد. مواردی مثل کارشناسی موتور خودرو های خارجی، بررسی عملکرد ترمز و فرمان، بررسی گیربکس و… همگی در دسته‌بندی کارشناسی فنی قرار می‌گیرند.

کارشناسی آپشن‌ های خودرو

بی‌شک یک ویژگی عالی در خودرو های خارجی وجود آپشن های زیاد و جدید در آنها است. از طرفی گستردگی این آپشن‌ها ممکن است به‌طور بالقوه احتمال بروز برخی خرابی های مرتبط را در آینده‌ای نزدیک افزایش دهد. از همین روی بررسی آپشن‌ها یک بخش ضروری در فرآیند کارشناسی خودروهای خارجی به شمار می‌رود.

کارشناسی خودروهای خارجی صفر

ممکن است عجیب باشد اما خودرو های خارجی صفر هم نیاز به کارشناسی دارند! این موضوع به مسئله بازار خودرو و مسائل غیرقانونی بازمی‌گردد. در کارشناسی خودروهای خارجی صفر مواردی مثل تغییرات کیلومتر شمار، رنگ فابریک کارخانه، جعبه دنده اورجینال، آپشن های فابریک و… مورد بررسی قرار می‌گیرند.

همچنین بخش هایی مثل دنده‌ها، لاستیک‌ها، کولر و صندلی‌ها آپشن هایی هستند که ممکن است تعویض شده باشند؛ به همین جهت کارشناسی خودروهای خارجی صفر به امری ضروری تبدیل می‌گردد. در این نوع کارشناسی موارد مربوط به بدنه نیز از جمله صافکاری بدون رنگ، خط و خش، لیسه گیری، فرورفتگی و… نیز مورد بررسی قرار می‌گیرند.

کارشناسی خودرو شامل چه مواردی می شود؟

مشکلات رایج خودروهای خارجی

خیلی از خودرو های خارجی دارای مشکلات رایجی هستند که معمولاً به موتور، جعبه دنده، حسگرها، کلید ورود، سیستم تعلیق و سیستم ترمز مرتبط می‌شوند. وجود مشکل در موتور و پیشرانه که معمولاً به علت رانندگی بدون احتیاط پدید می‌آید، از جمله اصلی‌ترین مشکلات خودرو های خارجی به شمار می‌رود. همچنین بروز مشکل در سیستم برق و سیم‌کشی خودرو های خارجی یکی دیگر از مشکلات رایجی است که باید سریعاً مورد بررسی قرار بگیرد.

بهترین زمان برای کارشناسی خودروهای لوکس

 • پیشنهاد متخصصین این حوزه سرویس دوره‌ای است، اما کارشناسی خودروهای خارجی زمانی ضرورت پیدا می‌کند که مشکلی در خودرو به وجود آمده باشد.
 • همچنین کارشناسی خودروهای خارجی در زمان خرید آنها نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر خودروی خود را بدون کارشناسی تحویل بگیرید، ممکن است در آینده‌ای نزدیک شاهد بروز اختلالات مختلفی در آن خودرو باشید. از همین روی قبل از خرید،
 • خودرو را کارشناسی کرده و سپس با خیالی آسوده اقدام به خرید کنید.
 • اقدام به موقع در کارشناسی خودروهای خارجی این امکان را فراهم می‌آورد تا بتوان در صورت مشاهده هرگونه مشکل، فورا و با هزینه‌ای بسیار کمتر از شدت یافتن ایرادات مربوطه پیشگیری کرد

سخن پایانی

تعمیرگاه تخصصی سورنا ارائه دهنده باکیفیت‌ترین خدمات در زمینه تعمیرات خودرو های بی ام و، پورشه، مرسدس بنز، ائودی، مازاراتی و ولو می‌باشد. تعمیرگاه سورنا با بهره‌مندی از پرسنل مجرب بهترین سرویس تعمیرات خودرو را ارائه می‌دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خدمات فنی و تخصصی ارائه‌شده توسط تعمیرگاه تخصصی سورنا می‌توانید از وب‌سایت سورنا بازدید کنید. برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره‌ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط تهران، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مقاله می‌خوانید
مقالات مشابه