لوگو تعمیرگاه خودرو سورنا

با صفر تا صد مازراتی گرن توریسمو آشنا شوید

مازراتی گرن توریسمو
با صفر تا صد مازراتی گرن توریسمو آشنا شوید
آنچه در این مقاله می‌خوانید

مازراتی گرن توریسمو (Maserati GranTurismo) یکی از خودروهای لوکس در کلاس گرندتورر یا به اختصار GT است. طراحی این ماشین خارجی به شکل خودروهای اسپرت با مدل لوکس گرایی است که قابلیت‌های مسافرتی دارد.

مازراتی گرن توریسمو جزو خودروهای لاکچری به شمار می‌آید که در سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۹ در نسخه‌های متنوعی از طرف یک شرکت ایتالیایی وارد بازارهای جهانی شده است. این مدل خودروی خارجی اوایل دهه ۹۰ خود را به بازار خودروی کشور ایران معرفی کرد؛ اما متأسفانه نسبت به خودروهای معمولی قیمت بسیار بالایی دارد.

مازراتی گرن توریسمو در ایران

خودروی مازراتی گرن توریسمو از جمله خودروهای اروپایی و لوکس در ایران است که فقط در مدل‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ در ۳ نسخه معمولی، مازراتی گرن توریسمو S و همچنین مازراتی گرن توریسمو MC Stradale در بازارهای خودروی ایران وجود دارد.

طراحی مازراتی گرن توریسمو

در نمای ظاهری جلوی مازراتی گِرن توریسمو یک پنجره بزرگ وجود دارد، این پنجره‌ همراه با چراغ‌های نافذ و برجستگی گلگیرها سبب شده است چهره‌این خودرو به صورت خشن و گیرا جلوه دهد‌. اگر چه مازراتی فاصله‌ محوری زیادی دارد ولی ترکیب کاپوت آن به شکل کشیده طراحی شده است و صندوق عقب کوتاهی دارد.

تقریباً شکل و شمایل مازراتی گرن توریسمو شبیه یک GT لوکس است که طراحی بدنه مازراتی گِرن توریسمو یادآور یک حیوان درنده و وحشتناک با دهانی باز است‌.‌ در تولید این خودروی لوکس المان‌هایی مانند رینگ چرخ‌های مازراتی و ورودی هوای سه گانه بر روی گلگیرهای جلو مازراتی تا حد زیادی خودنمایی می‌کند.

مازراتی گرن توریسمو s

این مدل مازراتی یکی از خودروهای محبوب ایرانیان است که در قسمت عقب خودرو شکل چراغ‌ها متفاوت است. در طراحی سپر اسپرت به همراه خروجی‌های اگزوز خودرو کاراکتری منحصربه‌فرد وجود دارد.

درون کابین مازراتی گِرن توریسمو طراحان ایتالیایی ترجیح داده‌اند از مدل‌های اسپرت زیاد استفاده نکنند. به همین دلیل طراحی داخلی این مدل مازراتی بیشتر از چرم و جیر مرغوب به همراه تزئینات چوبی مثل فیبر کربن به کار رفته است. البته ساعت آنالوگ درون کابین زیبایی خاصی را به این خودرو داده است.

طراحی مازراتی گرن توریسمو mc

در طراحی و تولید این مدل خودروی خارجی سپرهای جلو و عقب شکل متفاوتی دارد. در قسمت جلوی خودرو چراغ مه شکن دیده نمی‌شود. ۲ خروجی اگزوز خودرو به شکل دایره‌ای در بخش میانی سپر عقب خودرو قرار دارد.

ورودی هوای اضافه‌تر بر روی گلگیرهای جلو طراحی شده‌اند‌. اسپویلر لبه درب صندوق خودرو به همراه خط کشی های بدنه مازراتی گِرن توریسمو و یکسری ریزه کارهای دیگر سبب شده است این خودروی ایتالیایی چهره‌ای متفاوت از سایر مدل‌های مازراتی داشته باشد.

طراحی مازراتی گرن توریسمو mc

تفاوت طراحی در Maserati GranTurismo

درباره تفاوت ظاهری مدل‌های متنوع مازراتی گرن توریسمو باید گفت که نسخه معمولی مازراتی گرن توریسمو در چراغ‌های جلوی خودرو پس زمینه روشنی دارد همچنین ۴ عدد خروجی اگزوز به شکل دایره‌ای شکل هستند.

در حالی که پس زمینه چراغ‌های مازراتی گرن توریسمو اس تا حدودی تیره است و تنها ۲ عدد خروجی اگزوز خودرو به شکل بیضی هستند‌؛ اما مازراتی گرن توریسمو mc طراحی متفاوت‌تری دارد.

مشخصات فنی مازراتی گرن توریسمو ام سی

نسخه معمولی خودروی Maserati GranTurismo MC دارای مشخصات فنی شامل موارد ذیل است.

 • پیشرانه: ۸ سیلندر
 • تنفس طبیعی: به اندازه ۴.۲ لیتری
 • حداکثر قدرت: ۴.۵ اسب بخار
 • گشتاور: ۴۶۰ نیوتن متر
 • گیربکس: ۶ سرعته اتوماتیک
 • حداقل شتاب: ۵.۲ ثانیه
 • مصرف سوخت: ۱۴.۳ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر

مشخصات فنی مازراتی گرن توریسمو اس

این مدل خودروی لوکس ایتالیایی دارای مشخصات فنی مطابق با استانداردترین اتومبیل خارجی است. برخی از این مشخصات عبارت‌اند از:

 • پیشرانه: ۸ سیلندر
 • تنفس طبیعی: ۴.۷ لیتری
 • حداکثر قدرت: ۴۳۹ اسب بخار
 • حداکثر گشتاور: ۴۹۰ نیوتن متر
 • گیربکس: ۶ سرعته اتوماتیک

قیمت مازراتی گرن توریسمو

اگر به دنبال قیمت ماشین مازراتی در ایران هستید. باید گفت مدل‌های مختلف مازراتی گِرن توریسمو قیمت بسیار بالایی دارند. البته به دلیل بالا رفتن قیمت ارز در سال‌های اخیر قیمت مازراتی ۱۴۰۰ و حتماً مازراتی گرن توریسمو ۲۰۲۴ در بازار قیمت بیشتری خواهند داشت.

قیمت مازراتی گرن توریسمو

تعمیر گیربکس اتوماتیک مازراتی گرن توریسمو

 از آنجایی که تعمیر گیربکس مازراتی گرن توریسمو یکی از پیچیده‌ترین نوع تعمیرات است. بنابراین هر گونه اشتباهی در تعمیرات خودروهای خارجی می‌تواند هزینه بسیاری را ایجاد کند. پس چنانچه برای تعمیر گیربکس اتوماتیک خودروهای لوکس به دنبال یک تعمیرگاه مازراتی گِرن توریسمو هستید ما به شما تعمیرگاه سورنا را پیشنهاد می‌دهیم.

سخن پایانی

اگر چه ۱۴ سال از طراحی و تولید اولین مازراتی گِرن توریسمو 2023 در این شرکت بزرگ ایتالیایی می‌گذرد؛ ولی همان‌طور که در عکس ماشین مازراتی قدیمی مشاهده می‌کنید این خودرو در کنار مازراتی گِرن توریسمو ۲۰۲۳ باز هم جذابیت و زیبایی فراوانی حداقل برای ما ایرانیان دارد.

بنابراین امروزه با دیدن عکس ماشین مازراتی شاسی بلند خواهید دید که سری‌های قدیمی مازراتی از لحاظ زیبایی ظاهری چیزی کمتر از سری‌های جدید مازراتی حداقل در بازار تحریم شده کشور ما ندارند. به همین دلیل بهتر است برای حفظ و نگهداری مازراتی گِرن توریسمو خود جهت عیب یابی کامل خودرو با کارشناسان تعمیرگاه سورنا در ارتباط باشید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مقاله می‌خوانید
مقالات مشابه