لوگو تعمیرگاه خودرو سورنا

تعمیر موتور پورشه زیرنظر متخصص‌ ترین تکنسین و بهترین قیمت

تعمیر موتور پورشه به همراه هزینه
تعمیر موتور پورشه زیرنظر متخصص‌ ترین تکنسین و بهترین قیمت
آنچه در این مقاله می‌خوانید

همان‌طور که خود نیز به خوبی می‌دانید خودرو پورشه یکی از انواع خودروهای لوکس وارداتی در ایران است. کمپانی پورشه یکی از تولیدکنندگان خودروهای اسپرت است، در این خودرو از انواع موتورهای مختلف استفاده شده است. شتاب، قدرت و کارایی موتور خودروهای پورشه از مزیت های اصلی این خودرو محسوب می شود.

در ادامه این مقاله قصد داریم تا با بررسی انواع موتور پورشه، به بررسی کامل نحوه تعمیر موتور پورشه (Porsche engine repair)، یکی از محبوب ترین مدل هابه همراه تعمیر موتور آن بپردازیم. در صورتی که نیاز باشد موتور پورشه را تعمیر کنید باید به مراکز تخصصی که با این خودرو لوکس آشنایی دارند، مراجعه نمایید. در این مطلب از تعمیرگاه تخصصی سورنا قصد داریم تا شما را با عیب‌یابی و تعمیر موتور پورشه آشنا نماییم، با ما همراه باشید.

انواع موتورهای مصرفی در خودرو پورشه

تعمیر موتور پورشه

در پورشه از انواع موتورهای مخصوص خودروهای اسپرت استفاده می‌شود، این موتورها عبارت‌اند از:

 • موتورهای خطی
 • موتورهای تخت
 • موتورهای V شکل

همان‌طور که ملاحظه می‌کنید این موتورها با موتورهای به کار رفته در خودروهای داخلی تفاوت‌های بسیاری دارند و برای تعمیر آن‌ها باید دانش و تجربه خاصی داشت. به همین دلیل ما تأکید داریم که در صورت نیاز به تعمیر موتور پورشه تنها به مراکز تخصصی تعمیرات خودروهای لوکس مراجعه نمایید.

نحوه تشخیص عیوب موتور پورشه

شما باید به طور مداوم و منظم عملکرد موتور خودروی پورشه خود را زیر نظر گرفته و در صورت مشاهده هر یک از موارد زیر سریعاً خودروی خود را برای تعمیر موتور به مرکزی تخصصی بسپارید:

 • کارکرد نادرست موتور پورشه
 • شنیدن صدای غیرنرمال و بیش از حد مجاز از موتور
 • ریپ زدن یا لرزش ناگهانی خودرو
 • افزایش حرارت موتور و جوش آوردن مکرر آن
 • ایراد در جلوبندی دستگاه
 • مشاهده مشکل در اتصالات برقی موتور
 • عدم کارکرد صحیح سایر آپشن‌های موجود در موتور

تعمیر موتور پورشه و سرویس‌های دوره‌ای

در صورتی که هر یک از مشکلات ذکر شده در قسمت قبل را در خودرو خود مشاهده کردید باید سریعاً نسبت به تعمیر موتور پورشه اقدام‌ نمایید. متخصصان با توجه به مشکلی که پیش آمد یکی از کارهای زیر را برای تعمیر خودرو انجام می‌دهند:

 • سرویس شمع‌ها و در صورت نیاز تعویض آن‌ها
 • شستشوی تمام سیستم سوخت‌رسانی در خودرو به خصوص انژکتورها
 • سرویس کامل سنسور مپ
 • بررسی عملکرد دریچه گاز
 • رفع عیوب مربوط به بد کار کردن موتور
 • انجام دیاگ تخصصی و بررسی سلامت تمام سنسورهای پورشه
 • پاک‌سازی یا تعویض صافی بنزین در موتور

موتور خودرو از مهمترین بخش های آن محسوب می شود که در صورت مواجهه شدن با مشکل حتما دباید زیر نظر افراد متخصص بررسی و تعمیر شود. از مهم‌ترین عواملی که باعث می‌شود تا به تعمیر موتور خودرو پورشه نیاز پیدا کنید عبارت‌اند از هوا، سوخت، تراکم و سیستم جرقه‌زنی که اساس کار تولید نیرو در موتور پورشه هستند. در ادامه توضیح مختصری درباره هر یک از این موارد به شما ارائه می‌دهیم:

مشکلات مربوط به تأمین هوا در موتور خودرو

آلوده شدن فیلتر هوا می‌تواند عملکرد موتور پورشه شما را مختل سازد به همین دلیل باید به صورت دوره‌ای آن را بررسی و در صورت نیاز تعویض کرد. همچنین اگر سیم گاز به اندازه کافی محکم نباشد، هوای کافی به داخل سیلندر مکش نمی‌شود و انفجار خوبی در موتور پورشه انجام نخواهد شد.

مبدل کاتالیست نباید کثیف یا مسدود شده باشد چون این مبدل در مسیر خروج گاز قرار دارد و ممکن است مشکلات جدی در موتور ایجاد کند. صداخفه‌کن یا همان انباره اگزوز در قسمت انتهایی سیستم اگزوز قرار می‌گیرد و معمولاً پس از مدتی دچار فرسایش شده و راندمان موتور پورشه را کاهش می‌دهد.

ایرادات مربوط به سوخت‌رسانی به موتور پورشه

کثیفی یا گرفتگی انژکتور، دلیل اصلی تزریق کم سوخت و در نتیجه تشکیل مخلوط نامتوازنی از سوخت و هوا در داخل سیلندر خواهد شد. در صورتی که پمپ بنزین در خودرو شما ضعیف شود شما باید ضمن تعمیر موتور پورشه نسبت به تعویض این قطعه نیز اقدام کنید. در صورت فرسایش این قطعه خودروی شما در سربالایی‌ها دچار ضعف در عملکرد خواهد شد.

مشکلات مربوط به تراکم سوخت در خودرو

اگر در موتور پورشه ایرادات زیر به وجود آمده باشد سوخت به خوبی متراکم نشده و در نتیجه عمل احتراق به درستی انجام نمی‌شود:

 • خرابی یا فرسودگی رینگ پیستون
 • خرابی یا فرسایش سوپاپ‌ها

ایرادات مربوط به سیستم جرقه‌زنی

اگر هر یک از مشکلات زیر در موتور ایجاد شود جرقه‌زنی در آن به طور کامل و درست انجام نمی‌شود:

 • عدم کارکرد درست شمع‌ها
 • ناک زدن موتور خودرو

با این راهکارها از تعمیر موتور پورشه جلوگیری کنید!

تعمیر موتور پورشه

در پایان لازم دانستیم تا برخی از راهکارهایی که باعث کاهش نیاز موتور پورشه به تعمیر می‌شود را به شما معرفی کنیم:
روغن موتور خودرو پورشه ممکن است به دلایل مختلفی مانند شل شدن واشرها، ضعیف شدن رینگ پیستون، کاهش نمدها، رسیدن روغن به اتاق احتراق و همچنین روغن‌سوزی کاهش پیدا کند. این امر باعث بروز صدمات جدی در موتور و عملکرد نادرست آن خواهد شد. برای پیشگیری از این پیشامد باید به صورت دوره‌ای اتصالات موتور توسط یک تکنسین ماهر بررسی شود.

با بررسی شمع و وایر و شستشوی انژکتورها، سنسورها و کویل توسط تعمیرکار متخصص می‌توان از احتراق ناقص و در نتیجه بد کار کردن موتور خودرو پورشه جلوگیری کرد. توجه کنید این سرویس‌ها باید در مرکزی تخصصی انجام شود.
اگر می‌خواهید تا حد ممکن هزینه‌های تعمیر موتور پورشه را کاهش دهید باید به طور مرتب روغن خودرو را تعویض و برخی از قطعات مصرفی آن را در موعد مقرر تعویض نمایید. همین امور کوچک و جزئی می‌تواند شما را از تعمیر موتور خودرو بی‌نیاز کند.

سخن پایانی

در مطلب فوق شما را با تمام مشکلاتی که ممکن است در خصوص تعمیر موتور پورشه پیش آید آشنا کردیم. این مشکلات و ایرادات ایجاد شده را فقط می‌توان توسط تکنسین‌های ماهر و آموزش‌دیده رفع کرد. پس اگر خودروی لوکس شما با مشکلی روبرو شد تنها راهی که پیش رو دارید مراجعه به مرکزی مجاز و معتبر است. تعمیرگاه تخصصی سورنا تعمیر موتور پورشه را به بهترین شکل ارائه می‌دهد.

نظرات کاربران

4 پاسخ

  1. به دلایل مختلفی مانند شل شدن واشرها، ضعیف شدن رینگ پیستون، کاهش نمدها، رسیدن روغن به اتاق احتراق و همچنین روغن‌سوزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مقاله می‌خوانید
مقالات مشابه