لوگو تعمیرگاه خودرو سورنا

بهترین مرکز تعمیر سانروف پورشه

تعمیر سانروف پورشه
بهترین مرکز تعمیر سانروف پورشه
آنچه در این مقاله می‌خوانید

تعمیر سانروف پورشه (Porsche sunroof repair) به راحتی انجام می‌شود؛ چون اجزای سانروف به پیچیدگی سایر قطعات خودرو نیست‌. بنابراین اگر آسیب دیدگی سانروف، شکستگی شیشه یا خرابی فیوز و سوئیچ آن نباشد در کمترین زمان و با پایین‌ترین هزینه برطرف می‌شود.

فقط به شرطی که برای تعمیر سانروف پورشه از خدمات تخصصی یک مرکز تعمیر خودروهای لوکس استفاده کنید‌. البته چون سانروف یکی از فوق‌العاده‌ترین ویژگی‌های زیبایی ماشین‌های پورشه است پس لازم بوده تعمیر سانروف پورشه مانند تعمیرات سایر قطعات مهم خودرو با حساسیت زیادی انجام‌ شود.‌

تعمیر سانروف پورشه

یکی از قسمت‌های زیبایی که در سقف خودروهای لوکس مثل پورشه وجود دارد سیستم سانروف است. این قسمت از خودرو سبب می‌شود تا شما از داخل کابین خودرو به راحتی آسمان را ببینید. همچنین از ورود هوای تازه به درون خودرو لذت ببرید.

اما با گذشت زمان سانروف ها هم مانند دیگر قطعات خودرو ممکن است خراب شوند. پس بهتر است برای تعمیرات خودرو از خدمات ویژه یک تعمیرگاه حرفه ای و باسابقه بهره ببرید.

علائم خرابی و تعمیر سانروف پورشه

وجود سانروف یا همان سقف آفتاب‌گیر سبب شده است تا طراحی خودروی پورشه مورد توجه بسیاری از افراد قرار بگیرد. اما این طراحی شیک و شیشه‌ای گاهی اوقات دچار خرابی می‌شود از مهم‌ترین علائم خرابی سانروف پورشه موارد ذیل هستند:

  • نشتی در سانروف

اگر زمان بسته بودن سانروف گرد و خاک و یا برف و باران داخل ماشین شود احتمال دارد که سانروف دچار نشتی شده باشد. در چنین مواقعی باید لاستیک پانل سانروف تعمیر و یا تعویض شود.

  • شیشه سانروف ترک خورده

اگر چه شرکت های خودروسازی برای طراحی شیشه سانروف از متریال های نشکن استفاده می‌کنند؛ اما اگر به هر دلیلی شیشه سانروف شکسته شد باید شیشه سانروف با یک شیشه نشکن تعویض شود‌.

  • صدای سانروف

اگر موقع حرکت ماشین صداهای ناخوشایندی از سانروف می‌شنوید اول از همه انتهای سقف سانروف را روغن کاری کنید. چنانچه مشکل صدا دادن سانروف با روغن کاری برطرف نشد برای تعمیر سانروف پورشه باید حتماً به یک مرکز تخصصی تعمیرات خودروهای لوکس مراجعه کنید.

صدای سانروف

  • خرابی موتور سانروف

اگر با باز و بسته کردن شیشه سانروف مشکل دارید احتمالاً موتور سانروف دچار مشکل شده است‌. در این صورت باید برای تعمیر سانروف پورشه از مهارت یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

  • آسیب کابل سانروف

چنانچه موقع باز و بستن سانروف صداهای عجیبی می‌شنوید ممکن است که کابل سانروف خراب شده باشد.

 دلایل خرابی سانروف پورشه چیست؟

سانروف هایی که در خودروهای لوکس مثل پورشه طراحی شده‌اند به دو شکل عمل می‌کنند. یا به طرف عقب متمایل می‌شوند و به عنوان یک دریچه هوا کاربرد دارند‌ و یا به طور کامل باز می‌شوند و هوای تازه را وارد کابین ماشین می‌کنند. اما گاهی اوقات عملکرد سانروف به دلایل مختلفی متوقف می‌شود. شاید برخی از دلایل خرابی سانروف موارد ذیل باشد:

  • گرفتگی کانال‌های اجرا با زباله

یکی از رایج ترین مشکلاتی که برای سانروف ها پیش می‌آید تجمع برگ و گرو و خاک در کانال‌های اجرا است. پس این زباله‌ها اجازه نمی‌دهند که سانروف به خوبی باز و بسته شود.

  • گرمای بیش از حد موتور

اگر کانال‌های راه اندازی سانروف به هر دلیلی مسدود شود یا با علت عدم روانکاری کانال‌ها با گریس باز و بستن سانروف به راحتی انجام نشود موتور خودرو مجبور است برای عملکرد سانروف فشار زیادی را تحمل کند. پس این مسئله باعث داغ شدن بیش از اندازه موتور می‌شود‌.

البته بیشتر خودروهای لوکسی که سانروف دارند دارای محافظ گرمای داخلی هستند‌. پس اگر به هر دلیلی دمای موتور بالا برود خودرو به طور اتوماتیک خاموش می‌شود.

  • فیوز سوخته

چون در طراحی سانروف خودرو یک فیوز تعبیه شده است. پس یکی از دلایل خرابی سانروف و اقدام برای تعمیر سانروف پورشه شاید خرابی و یا سوختگی فیوز سانروف باشد.

  • سوئیچ خراب

سانروف خودروی پورشه برای داشتن عملکرد مناسب دارای یک سوئیچ است. اگر کنتاکت های درون سوئیچ خراب و فرسوده شوند مطمئناً سانروف خوب کار نمی‌کند.

سوئیچ خراب

تعمیر سانروف پورشه در تعمیرگاه سورنا

خیلی از مشکلات سانروف پورشه جزئی هستند و به راحتی رفع می‌شوند‌. اما اگر آسیب‌های سانروف جدی باشد باید هر چه سریع‌تر تعمیر سانروف پورشه را به دست یک کارشناس حرفه ای بسپارید. چون خرابی سانروف خودرو می‌تواند مشکلاتی هم برای سایر قطعات داخلی خودرو به وجود آورد.

مهم‌تر اینکه اگر خرابی سانروف برطرف نشود ممکن است که سقف ماشین باز بماند و ایمنی اتومبیل به خطر بیافتد. پس لازم است تا در صورت بروز خرابی سانروف سریعاً آن را تعمیر کنید. ولی یادتان باشد تعمیر سانروف خودرو یک کار کاملاً تخصصی است چون در برخی مواقع لازم است تا قطعات اصلی سانروف تعویض شود.

به همین دلیل به شما توصیه می‌کنیم برای رفع مشکلات سانروف پورشه و سایر خودروهای وارداتی به تعمیرگاه سورنا مراجعه کنید. چون تعمیرگاه سورنا ارائه دهنده بهترین و باکیفیت ترین خدمات در زمینه انواع خودروهای بی ام و، پورشه، مرسدس بنز، ائودی، مازاراتی و ولو می‌باشد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مقاله می‌خوانید
مقالات مشابه