لوگو تعمیرگاه خودرو سورنا

لیست مشکلات بعد از تعمیر موتور خودرو

مشکلات بعد از تعمیر موتور خودرو
لیست مشکلات بعد از تعمیر موتور خودرو
آنچه در این مقاله می‌خوانید

مشکلات بعد از تعمیر موتور خودرو (Problems after car engine repair) به عوامل مختلفی بستگی دارد. شاید اولین دلیل بروز این مشکلات نابلد بودن تعمیرکار باشد؛ زیرا رفع مشکلات موتور ماشین به تخصص زیاد و دانش فنی بالایی نیاز دارد.

البته رعایت نکردن یکسری موارد مهم مثل تعویض به موقع روغن و فیلترها و مراقبت نکردن از سیستم سوخت هم می‌تواند باعث ایجاد مشکلات بعد از تعمیر موتور خودرو شود‌. شاید هم توجه نداشتن به صداهای غیر عادی و همچنین لرزش‌های غیرمعمول خودرو باعث شده است تا دوباره موتور خودروی شما مشکل پیدا کند.

مشکلات بعد از تعمیر موتور خودرو

موتور یکی از مهم‌ترین و اصلی ترین قطعات خودرو است که گاهی اوقات به علت بروز برخی مشکلات لازم است تا موتور تعمیر شود. پس قطعاً بعد از تعمیر موتور خودرو به صورت اساسی نباید تا مدت زیادی هیچ مشکلی در عملکرد موتور و ماشین دیده شود. اما متأسفانه به دلیل رعایت نکردن برخی نکات بعد از تعمیر موتور خودرو شما با مشکلاتی رو به رو می‌شوید. برخی از این عوامل متعدد موارد ذیل هستند:

 • نگهداری نامناسب

توجه نکردن به تعویض روغن ماشین، ضد یخ ماشین ، تمیز کردن فیلترهای خودرو، تعویض کمپرسور و… باعث بروز مشکلات بعد از تعمیر موتور خودرو می‌شود.

 • خرابی قطعات

اگر قطعات به کار رفته در موتور مثل سیلندرها، رینگ‌ها و همچنین پیستون‌ها و وال‌ها کیفیت لازم را نداشته باشند همچنان موتور عملکرد مناسبی نخواهد داشت.

 • سوخت نامناسب

اگر از سوختی که در آن آلودگی‌ها و رسوبات زیادی وجود داشته باشد استفاده کنید بدون شک از موتور ماشین صداهای نامطلوبی شنیده می‌شود. همچنین با سوخت نامناسب استهلاک خودرو هم بالا می‌رود.

 • حرارت زیاد

یکسری اختلالات در سیستم خنک کننده مثل لوله‌ها، پمپ و حتی رادیاتور سبب افزایش دمای موتور ماشین می‌شود.

 • نقص احتراق

بروز اختلالاتی در سیستم احتراق خودرو مثل نقص کویل ها و بوجی ها سبب می‌شود تا مصرف سوخت موتور خودرو بالا رود.

مشکلات بعد از تعمیر موتور

علت دود بعد از تعمیر موتور خودرو چیست؟

گاهی اوقات با پرداخت هزینه‌های زیاد بابت تعمیر موتور خودرو ممکن است از اگزوز ماشین دود خارج شود‌. این گونه مشکلات بعد از تعمیر موتور خودرو به خاطر دلایل زیر است:

 • مشکل در سیستم احتراق

اگر از سوخت نامناسب استفاده کنید و یا مشکلی در سیستم تزریق سوخت وجود داشته باشد سیستم احتراق صحیح کار نمی‌کند و دود تولید خواهد کرد.

 • اختلال در سیستم خنک کننده

چنانچه پمپ و یا فن سیستم خنک کننده ماشین خراب باشد موتور خودرو بیش از اندازه گرم می‌شود و دود می‌سازد.

 • اختلال در روغن موتور

تعویض نکردن روغن ماشین و بالا رفتن حرارت روغن های قدیمی سبب تولید دود می‌شود.

 • اختلال در سیستم تزریق سوخت

چنانچه انژکتور خودرو خراب باشد و خللی در فیلترها وجود داشته باشد باعث می‌شود تا سوخت موتور ناکامل سوخته شود. در نتیجه سیستم تزریق با تولید دود کار می‌کند.

اختلال در سیستم تزریق سوخت

بعد از تعمیر موتور خودرو چه باید کرد؟

بعد از اینکه موتور خودرو به طور کاملاً اساسی تعمیر شد باید مراحل ذیل را انجام دهید:

 • تست و آزمایش

بعد از تعمیر موتور باید به خوبی عملکرد صحیح موتور را تست کنید تا با مشکلات بعد از تعمیر موتور خودرو مثل صداهای غیر عادی و یا نقص سوخت مواجه نشوید.

 • تنظیمات اولیه

سعی کنید بعد از تعمیر موتور خودرو حتماً سیستم های خنک کننده، سیستم احتراق و حتی سیستم سوخت رسانی خودرو را توسط یک کارشناسان مجرب بررسی و تنظیم کنید.

 • تعویض روغن و فیلترها

یک کار بسیار مهم بعد از تعمیر موتور خودرو تعویض به موقع روغن خودرو و فیلترهای آن است.

 • مراقبت از سیستم سوخت

برای نگهداری مستمر از موتور خودرو باید مدام فیلتر سوخت را چک کنید که آیا نشتی ندارد و به اندازه معمول خودرو سوخت مصرف می‌کند.

مراقبت از سیستم سوخت

تعمیر موتور خودرو در تعمیرگاه سورنا

یکی از سؤالات رایجی که دارندگان خودروهای لوکس وارداتی از ما دارند رفع مشکلات بعد از تعمیر موتور خودرو است. برای عملکرد صحیح خودرو و بالا بردن ایمنی خودرو باید یکسری نکات اساسی را که گفته شد به خوبی رعایت کنید. اگر بعد از انجام این مراقبت‌ها و سرویس‌های دوره‌ای باز هم بعد از تعمیر موتور خودرو با مشکلاتی رو به رو شدید بهتر است با تعمیرکار ماشین خود تماس بگیرید.

البته یادتان باشد تعمیر موتور خودروهای لوکس خارجی مثل بی ام و، مرسدس بنز، آئودی و… کار بسیار پیچیده‌ای است. پس اگر تعمیرکار موتور ماشین، مشکلات قطعات موتور را به درستی تشخیص ندهد و یا تنظیمات خودرو را کنترل نکند‌. مهم‌تر اینکه از قطعات نامناسب در ساختار موتور به کار ببرد ممکن است بعد از مدت کوتاهی مجدداً موتور اتومبیل دچار مشکلات جدی شود‌.

پس برای جلوگیری از مواجه شدن با این گونه مشکلات پس از تعمیر موتور خودرو به شما پیشنهاد می‌دهیم با کارشناسان فنی تعمیرگاه سورنا در ارتباط باشید. زیرا مرکز تخصصی تعمیرات خودروهای لوکس سورنا، تعمیر موتور خودروهای وارداتی را با تجهیزات پیشرفته و تخصص زیادی انجام می‌دهد‌.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مقاله می‌خوانید
مقالات مشابه