لوگو تعمیرگاه خودرو سورنا

مهمترین دلایل استارت خوردن و روشن نشدن ماشین !

استارت خوردن و روشن نشدن ماشین
مهمترین دلایل استارت خوردن و روشن نشدن ماشین !
آنچه در این مقاله می‌خوانید

گاهی با وجود استارت زدن های متوالی و پی در پی، خودرو روشن نمی‌شود و این مورد می تواند به وجود یک مشکل جدی در ماشین مربوط باشد. در این مطلب مهمترین دلایل استارت خوردن و روشن نشدن ماشین (The car starts and does not turn on) را بررسی کرده ایم. چنانچه شما نیز با این مشکل مواجه هسیتد لطفا مطلب را تا پایان دنبال کنید.

مهمترین دلایل استارت خوردن و روشن نشدن ماشین

برخی از دلایل استارت خوردن و روشن نشدن ماشین عبارتند از:

  1. باتری ضعیف: ماشین شما ممکن است به دلیل باتری ضعیف روشن نشود. برای بررسی این مورد، می‌توانید با استفاده از یک تستر باتری، ولتاژ باتری را بررسی کنید. اگر ولتاژ باتری پایین است در این صورت ممکن است نیاز به شارژ مجدد باتری یا تعویض باتری داشته باشید.
  2. مشکل در سیستم ایجاد جرقه (سیستم اشتعال): سیستم ایجاد جرقه، که مسئول ایجاد جرقه اولیه برای جرقه زدن مخلوط سوخت و هوا در موتور است، ممکن است دچار خرابی یا عدم کارکرد باشد که در نتیجه علت روشن نشدن خودرو است.
  3. مشکل در سیستم الکتریکی: اشکال در سیستم الکتریکی ماشین نظیر ضعف سیم ها، فیوزهای سوخته ممکن است استارت خوردن و روشن نشدن ماشین باشد. برای تعمیر برق خودرو باید احتیاط کنید که ماشین خود را به تعمیرگاهی مطمئن با متخصصان باتجربه بسپارید. تعمیرگاه سورنا تشکیل یافته از مهندسانی ماهر در زمینه برق خودروهای لوکس در تهران، در خدمت مشتریان گرامی می باشد.
  4. مشکل در سیستم سوخت‌رسانی: اگر سیستم سوخت‌رسانی ماشین شما به هر دلیلی دچار مشکل شده باشد، ممکن است سوخت به موتور نرسد و در نتیجه ماشین روشن نشود. اگر سوخت کم در مخزن بنزین خودرو داشته باشید، ممکن است موتور قادر به روشن شدن نباشد. همچنین، حضور آب در بنزین می‌تواند باعث مشکلات در سیستم سوخت رسانی شود. بررسی سطح سوخت و کیفیت بنزین می‌تواند مفید باشد.

مهمترین دلایل استارت خوردن و روشن نشدن ماشین

  1. قفل شدن موتور: بعضی از مدل‌های خودرو دارای سیستم قفل موتور هستند که در صورت شناسایی هرگونه عالائم غیرعادی در سیستم، مانند دزدی، قفل موتور را فعال می‌کنند و به همین دلیل ممکن است علت روشن نشدن خودرو باشد.
  2. مشکل در سیستم روغن‌ریزی : در صورتی که سیستم روغن‌ریزی به درستی کار نکند، می‌تواند باعث آسیب به موتور شود و ماشین استارت نشود. بررسی سطح روغن موتور و تعویض فیلتر روغن می‌تواند به حل این مشکل کمک کند.
  3. مشکل در استارتر: استارتر خراب یا فنر استارتر شکسته می‌تواند دلیل روشن نشدن خودرو باشد. در این صورت، نیاز به تعمیر یا تعویض استارتر خواهید داشت.
  4. خرابی سوئیچ: روشن نشدن ماشین ممکن است به دلایلی مانند خرابی سوئیچ و عدم ارسال کد در ایموبیلایزر، خرابی سوئیچ قطع‌کننده بنزین (اینرسی) و یا خرابی یا سوختگی رله و اتصالات آن باشد که ماشین روشن نمی‌شود. راه حل این مشکل دیاگ زدن خودرو است.
  5. خرابی سنسور دمای آب: اگر سنسور آب و یا فشنگی آن خراب شده باشد، اطلاعات نادرستی از دمای آب به ECU فرستاده میشود. ECU وظیفه دارد تا در دمای نامناسب از روشن شدن موتور خودرو جلوگیری کند؛ بنابراین در صورتی که خراب باشد، موتور خودرو روشن نمی‌شود.

اگر دلیل استارت خوردن و روشن نشدن ماشین تان را نمی دانید، بهتر است با یک متخصص خودرو مراجعه کرده و عیب‌یابی کامل انجام دهید.

مهمترین دلایل استارت خوردن و روشن نشدن ماشین

سخن پایانی

تعمیرگاه تخصصی سورنا ارائه دهنده بهترین و باکیفیت ترین خدمات در زمینه انواع خودروهای بی ام و، پورشه، مرسدس بنز، ائودی، مازاراتی و ولو می باشد. چنانچه نیاز به عیب یابی و تعمیرات خودرو را در ماشین خود احساس می‌کنید مراجعه به یک تعمیرگاه مطمئن و حرفه ای ضروری است. تضمین ارائه خدمات با تجهیزات پیشرفته و جلب رضایت و اعتماد مشتریان، هدف اصلی تعمیرگاه سورنا است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مقاله می‌خوانید
مقالات مشابه