لوگو تعمیرگاه خودرو سورنا

۴ روش شگفت انگیز برای احیای رنگ خودرو!

احیای رنگ خودرو
۴ روش شگفت انگیز برای احیای رنگ خودرو!
آنچه در این مقاله می‌خوانید

احیای رنگ خودرو (The Paint Revival of car) یکی از روش ‌هایی است که با استفاده از آن شما می‌توانید خودرویی زیبا همانند روز اول داشته باشید. با استفاده از این روش تمامی خط و خش‌هایی که بر روی بدنه خودرو وجود دارد به طور کامل از بین می‌رود و در نهایت خودرو شما ظاهری تمیز و براق خواهد داشت. پس هر زمان که احساس کردید خودروی شما رنگ زیبا اولیه خود را از دست داده است، باید جهت ترمیم رنگ آن اقدام کنید. حال ما سعی کرده‌ایم در ادامه روش ‌های شگفت انگیز برای بازسازی و احیای رنگ خودرو بیان کنیم.

اهمیت احیای رنگ خودرو

از آنجایی که خودروها روزانه در برابر عوامل مختلف چون نور خورشید قرار می‌گیرند پس از مدتی رنگ اولیه خود را از دست داده و زیبایی اولیه را نخواهند داشت. علاوه بر اینکه رنگ خودرو باعث زیبایی وسیله نقلیه می‌شود از بدنه خودرو نیز محافظت می‌کند؛ بنابراین آسیب به رنگ خودرو موجب می‌شود بدنه فلزی خودرو نیز زودتر دچار زنگ زدگی و دیگر آسیب‌ها شود از این رو اهمیت ترمیم و احیای رنگ خودرو بسیار زیاد است. چنانچه ترمیم رنگ خودرو به صورت حرفه‌ ای انجام شود تمامی ایرادهای بدنه رفع شده و جلوه ای درخشنده و زیبا به خودرو می‌دهد.

احیای رنگ خودرو با ترمیم پوشش شفاف

اولین نکته که در خصوص احیای رنگ خودرو باید به آن دقت کنید مراجعه به تعمیرگاه ‌های تخصصی است که با استفاده از ابزار و تخصص کافی این عملیات را به بهترین نحو انجام می‌دهند. توجه داشته باشید ترمیم رنگ خودرو بسته به شدت آسیب و همچنین لایه آسیب دیده متفاوت است.

چنانچه لایه شفاف خودرو خراش‌های جزئی داشته باشد می‌توان به راحتی با استفاده از پولیش این خراش ‌ها را برطرف کرد. به طوری که باید پولیش مناسب را به آرامی و به صورت دایره‌ای بر روی قسمت آسیب دیده کشیده تا خطوط از بین برود. اما اگر خراش‌های عمیق‌تر بر روی پوشش شفاف وجود داشته باشد معمولاً تعمیرکاران متخصص، از روش سنباده زدن استفاده می‌کنند و پس از آن پوشش شفاف جدید را به صورت یکنواخت اجرا می‌کنند.

اهمیت احیای رنگ خودرو

ترمیم پوشش پایه بدنه خودرو

پس از پوشش شفاف، پوشش پایه قرار دارد که در واقع لایه اصلی رنگ خودرو است. چنانچه پوشش شفاف دچار آسیب شود ممکن است پوشش پایه نیز در معرض اشعه فرابنفش، رطوبت و دیگر آلاینده‌ها قرار بگیرد. حال جهت ترمیم این قسمت می‌توان از روش‌ های مختلف استفاده کرد. چنانچه ایرادهایی جزئی در رنگ پوشش پایه به وجود آید می‌توان از روش قلمگیری استفاده نمود.

پس از اینکه محل مورد نظر به خوبی تمیز شد باید قلم خشگیر بر روی قسمت مورد نظر کشیده شود تا عیوب رنگ بدنه را برطرف کند. اما چنانچه آسیب زیادی به رنگ خودرو وارد شود احتمالاً نیاز به رنگ آمیزی مجدد خواهد بود. در این صورت تعمیرکاران متخصص مواردی چون سمباده زدن، بتونه کاری و اجرای لایه پایه جدید را انجام می‌دهند.

احیای رنگ خودرو با ترمیم پرایمر

پس از لایه پایه، پرایمر قرار دارد که موجب چسبندگی و یکنواختی رنگ می‌شود. چنانچه پوشش پایه آسیب جدی دیده باشد ممکن است این آسیب به لایه پرایمر نیز وارد شده و نیاز به ترمیم داشته باشد. برای احیای رنگ خودرو (The Paint Revival of car) توسط ترمیم پرایمر لازم است که خراش‌ های عمیق سریعاً تعمیر شود تا آسیب جدی ‌تر به بدنه خودرو وارد نشود. بعد از اینکه ترمیم پرایمر انجام شد باید پوشش پایه و پوشش شفاف مجدد اجرا شود از این رو بهتر است این کار را به افراد متخصص در احیای رنگ خودرو بسپارید.

ترمیم پوشش پایه بدنه خودرو

ترمیم پنل فلزی بدنه خودرو

و اما در نهایت چنانچه آسیب فیزیکی به بدن خودرو وارد شود موجب خط و خش، فرورفتگی یا زنگ زدگی در پنل فلزی خواهد شد که در این صورت علاوه بر آسیب سه لایه بالاتر، یکپارچگی ساختاری بدنه خودرو نیز آسیب خواهد دید. حال برای تعمیر این قسمت چنانچه فرورفتگی ‌ها و خراش ‌ها جزئی باشد می‌توان از روش تعمیر نقطه‌ای یا ترمیم فرورفتگی بدون رنگ استفاده کرد. اما در صورت زنگ زدگی و خوردگی این قسمت، باید ترمیم به صورت حرفه‌ ای انجام شود.

پس از اینکه قسمت‌های زنگ زده پنل فلزی جدا شد باید با استفاده از آستر مناسب رنگ آمیزی مجدد صورت پذیرد. حتی در مواردی ممکن است نیاز به تعویض پنل فلزی باشد که توسط افراد باتجربه انجام می‌شود. علاوه بر این لازم است بدانید نصب آپشن خودرو جزو خدماتی است که توسط مراکز متخصص از جمله مجموعه ما به بهترین نحو انجام می‌شود.

سخن پایانی

ترمیم احیای رنگ خودرو بسته به نوع آسیبی که وارد شده است متفاوت است. اما به طور کلی در هر مرحله‌ای پیشنهاد می‌شود برای رنگ آمیزی خودرو از متخصصان باتجربه در این زمینه کمک گرفته شود تا با ارزیابی درست، رسیدگی به آسیب رنگ خودرو انجام شود. در این میان لازم است بدانید تعمیرگاه تخصصی سورنا ارائه دهنده بهترین و باکیفیت ترین خدمات در زمینه تعمیر انواع خودروهای بی ‌ام‌ و، پورشه، مرسدس بنز، ائودی، مازراتی و ولوو می‌باشد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مقاله می‌خوانید
مقالات مشابه