لوگو تعمیرگاه خودرو سورنا

آینه‌ مانیتور دار خودرو چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

آینه‌ مانیتور دار خودرو
آینه‌ مانیتور دار خودرو چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟
آنچه در این مقاله می‌خوانید

آینه‌ مانیتور دار خودرو امروزه در خودرو‌های زیادی دیده می‌شود که یا به صورت فابریک بر روی آن‌ها وجود دارد و یا راننده به صورت دلبخواهی، اقدام به نصب کردن آن نموده است. مسلماً این نوع از آینه ‌ها مزیت‌های مختلفی دارند که روز به روز بر میزان استفاده از آن‌ها افزوده می‌شود. در ادامه سعی کرده‌ایم تا توضیح دهیم که چه مزیت‌ها و معایبی در پس استفاده از این مدل از آینه‌ ها وجود دارد و معمولاً برای نصب آپشن خودرو از جمله همین آینه‌ ها، به کجا باید مراجعه کنید و چه ویژگی‌هایی را باید در نظر داشته باشید.

آینه‌ مانیتور دار خودرو چیست؟

آینه های ‌مانیتوردار می‌توانند ویژگی‌های مختلفی داشته باشند. مهم‌ترین ویژگی که این محصولات دارند و بهتر است به آن‌ها توجه کنید، آن است که آن‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا در هنگام دنده عقب گرفتن، کاملاً به پشت ماشین اشراف داشته باشید. مسلماً این آپشن برای آن که بتوانید به راحتی فضای کافی که در پشت ماشین وجود دارد را تخمین بزنید، اهمیت زیادی دارد و نباید آن را نادیده بگیرید.

یک آینه‌ مانیتور دار می‌تواند در زمانی که ماشین در حالت دنده عقب نیست، ‌مانیتورش خاموش باشد و کاملاً یک آینه محدب عادی و معمولی همچون آینه ‌های جلو بقیه اتومبیل‌ها باشد. این در حالی است که اگر خودرو در دنده عقب قرار گیرد، دیگر آینه شما در حالت معمولی نبوده و مانتیتور آن روشن می‌شود. در حقیقت بین دوربین پشت ماشین و‌ مانیتور آینه ارتباط وجود دارد که سبب می‌شود چنین آپشنی را در خودرو خود داشته باشید.

آینه ‌مانیتور دار چیست

ویژگی‌های آینه‌ مانیتور دار خودرو

آینه‌ مانیتور دار خودرو می‌توانند ویژگی‌های مختلفی داشته باشند که هر کدام از این ویژگی‌ها سبب می‌شوند تا افراد مختلف نسبت به خرید آن‌ها تمایل بیشتری پیدا کنند و بخواهند تا از آن‌ها استفاده نمایند. این آینه‌ ها اولاً بر روی تمامی خودرو‌ها و بر روی دوربین‌های تمامی خودرو‌ها نصب می‌شوند. بنابراین جای نگرانی نیست، زیرا آینه ‌های مختلف با دوربین‌های مختلف همخوانی دارند.

مورد بعدی ابعاد و اندازه‌های آن‌ها است. معمولاً اندازه‌های آینه ‌مانیتور دار خودرو در حدود ¾ اینچ است. این اندازه استاندارد بوده و سبب می‌شود تا نیازی به فیکس کردن جای جدید برای آن نداشته باشید و به راحتی بتوانید آن را با آینه معمول خودتان عوض کنید.

زمانی که از آینه های ‌مانیتوردار استفاده می‌کنید، متوجه می‌شوید که حتی موانع کوچک که به راحتی از آینه‌ های بغل نیز دیده نمی‌شوند، در این آینه به راحتی به چشم می‌آیند و می‌توانید آن‌ها را کاملاً در‌مانیتور خود مشاهده کنید که در زمان پارک کردن مشکلی برایتان به وجود نیاید.

معایب انواع آینه‌ مانیتور دار خودرو

از سوی دیگر باید گفت که انواع آینه ‌مانیتوردار خودرو دارای معایبی نیز هستند. اگر این معایب را بدانید، قطعاً می‌توانید هرچه بهتر و ساده‌تر نیز این موضوعات را درک کنید که آیا استفاده از آینه‌ مانیتور دار خودرو برای شما مناسب است یا خیر.

معمولاً آینه‌ مانیتور دار خودرو اگر استاندارد نباشند و از نوع اورجینال تهیه نشده باشند، دارای وزن‌های نامتعارفی بوده و به همین دلیل نیز در زمان حرکت به دلیل وزن سنگینی که دارند، دائماً به سمت پایین خم می‌شوند. این موضوع سبب می‌شود تا راننده کلافه شود. اما اگر آینه اورجینالی را تهیه کرده باشید، از این مشکلات در‌ امان خواهید بود.

مورد بعدی در خصوص گران‌تر بودن این آینه و همچنین حساسیت بالاتر آن‌ها است. به دلیل آن که این مدل از آینه ‌ها دارای حساسیت‌های بیشتری هستند، باید مراقبت‌های بیشتری را نیز از آن‌ها به عمل بیاورید. این کار از عهده بسیاری از افراد بر نمی‌آید.

معایب انواع آینه‌ مانیتور دار خودرو

کلام پایانی

آینه ‌مانیتور دار خودرو می‌تواند کار‌ها را برای راننده بسیار آسان‌تر کند. معمولاً این نوع از آینه ‌ها بر روی خودرو‌های لوکس به صورت فابریک وجود دارند، اما دیگر خودرو‌ها به صورت دستی آن را تغییر می‌دهند و تعویض می‌کنند. در صورتی که این مدل از آینه‌ ها و یا هر قسمت دیگری از خودرو‌های لوکستان همچون بنز، بی‌ام و، پورشه، آئودی، ولوو و… دچار مشکل شد، نیاز است تا حتماً به یک تعمیرگاه تخصصی و خبره مراجعه کنید. تعمیرگاه تخصصی سورنا در این زمینه می‌تواند بهترین عملکرد را داشته باشد و هرگونه خرابی و عیبی را در خودرو شما برطرف کند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مقاله می‌خوانید
مقالات مشابه